Windows 10 ısrarı imza kampanyasına yol açtı!

Sonunda bu da oldu; "zorla" Windows 10 güncellemelerine karşı imza kampanyası başladı!

  • Cenk Atlı
Windows 10 ısrarı imza kampanyasına yol açtı!

Yazılım devi Microsoft'un yaklaşık bir yıl önce kullanıma sunduğu Windows 10 güncellemesi konusundaki "aşırı" ısrarına yönelik tepkiler devam ediyor.

Konuyla ilgili Change.org'da başlatılan bir kampanya sonucunda geçtiğimiz Çarşamba günü Electronic Frontier Foundation'a (EFF) bir dilekçe verildi. Dilekçede söz konusu kurumun Microsoft'un bu agresif hamlelerini araştırması talep ediliyor.

İmza kampanyasını organize eden Todd Kleinpaste yaptığı açıklamada, dünyanın dört bir yanından gelen raporların insanların Windows 10'a güncelleme yapmaları için kandırıldığını ve zorlandıklarını ifade ediyor. Kleinpaste ayrıca Windows 10'un telemetri ayarları ve Windows Store ilkelerini de eleştiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hemen girip imza atayım. neyse ki susmuyor insanlar şu microsoft hırsızına karşı.

İnsanların yeniliklere karşı böyle direnmesi beni güldürüyor. Güncelle yapılmadığında eleştiri yapanlar Windows 10 yükseltmesi neden yapmıyorlar anlamış değilim.

Yapın işte ısrar etmeyin. Nasıl olsa Windows 10 a geçeceksin başka çaremiz yok. Linux ve mac os işinizi görmez Windows kullanmak zorundasınız.

Microsoft un sonu yakındır..

Windows 10'a geçmem de geçmem diyen gerçekten zorunlu nedenleri olanları muaf tutuyorum çoğu kuru inat peşindeler, ee her Donkişot'un bir yeldeğirmeni olurmuş bunlarda manik kompulsif depresif Windows 10'a saldırınca deşarj oluyorlar. Windows 10 gelişiyor ve geleceğin yegane Microsoft işletim yazılımı olacak nereye kadar kaçış sürecek merak konusu olmaya devam edecek. Bazı dinazorların XP takıntısı gibi devam edecek anlaşılan..

Kesinlikle haklısın. Hala XP ya da 7 en iyi sistem diyen cahiller var. Gerçi bilgisayar kullanmayı da doğru düzgün bilmiyorlar. Birçoğunun bilgisayarda yaptığı tek şey internete girmek ama yine de sistemi bozmayı başarabiliyorlar. Windows 10'a yükseltseler şurası hatalı burası hatalı diye konuşup dururlar. Windows 10 ISO indirip temiz kurulum yaptım, tek bir driver bile sorun olmadı, sistem de sorunsuz çalışıyor. Önce bilgisayarı adam gibi kullanmayı öğrenseler sorun kalmayacak!

İtiraz etmem itaat et windows 10 yükle.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost