Windows 10 "ısrarı" sınır tanımıyor!

Yazılım devi, "Windows 10'u edinin" mesajını bakın artık nerede göstermeye başladı!

  • Cenk Atlı
Microsoft'un Windows 10 ısrarı sınır tanımıyor!

Yazılım devi Microsoft'un Windows işletim sisteminin yeni versiyonu Windows 10 güncellemesi konusunda artık bir tür takıntı boyutunda ne kadar ısrarcı olduğunu herhalde bütün Windows kullanıcıları gördü. Bu yeni versiyon artık başındaki 'yeni' sıfatını kaybetmek üzere olsa da, firma söz konusu güncelleme taleplerine yepyeni yollarla devam edecek gibi görünüyor. Zira teknoloji devinin kullanıcılarını Windows 10 güncellemesine ikna etmek için yararlandığı yeni şey Internet Explorer için yayınladığı en yeni güvenlik yaması!

Internet Explorer 11'deki yeni sekmeler üzerinden bir 'Windows 10'u edinin' mesajı vermeye başlayan Microsoft bunu da 8 Mart'ta tarayıcıya gelen yeni bir güvenlik güncellemesiyle gerçekleştirdi.

Windows 10 kullanımının yaygınlaşması adına oldukça agresif bir politika izleyen Microsoft, bu konuda yapılan eleştiriler karşısında geri adım atmayı da düşünmüyor. Zira geçtiğimiz günlerde Windows Weekly'ye konuşan firmanın pazarlama müdürü Chris Capossela bu politikalarından taviz vermeyeceklerini ve Windows 10'un benimsenmesine yönelik bu çabalarını devam ettireceklerini belirtmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Tam bir rezalet , zorla, istemeden yükselttiler. Bu da bir tür korsanlık. Korsanlıktan hiç şikayet etmeye hakları yok. Balık baştan kokarmış.

Allahtan win 8 kullanıyom hiç bi sıkıntı yaşamadım.

Windows 10'a kullanıcılar istemese de zorla güncelleştirmeye çalışmaya devam

midemi bulandırıyorsun microsoft. 8den sonra iyileşir diye düşünüyordu herkes ama daha kötü oldu. noldu bu firmaya bill gates gidince sapıttı iyice.

Kim ne derse desin, ben çok beğeniyorum bu kararlılığı cesareti. Ticaret korkak insanların işi değildir cümlesinin tam karşılığı Microsoft un şu izlediği yol o yüzden takdir ediyorum

ben yükledim..kare,li tipi değil ama zararıda yok..7,de çıkmayan oyanlar dahi (korsan) bunda çıkıyor..thankyou windows..good w10.....gooddays windows parsonels.

Bence diğer linux yazılınlarıyla (ubuntu gibi) anlaşarak daha çok yayabilir. İnsanlar linux a kaçıyor oraya da girsin.

Değerli arkadaşlar iyi hoşta alternatifi yok ki

4. millenium faciasını zorla yükletmeye çalışıyorlar...

Zorla morla geçtik artık. Pc kullanmayı bilen arkadaşlarımın tamamı geçti. Bir kekolar hala w7 yada w8 deler. Onlar da bi halttan anlamaz zaten. Üni deki en iyi 4 arkadaşım ve ben şu an w10 kullanıyoruz ve çok mutluyum çok hoş bir OS. Özellikle üniversal app ler çok hoş olmuş.

çok sevilen bir yazılımı çok nefret edilen bir hale getirmek de başarıdır! Microsoft kendi sonunu kendi elleriyle hazırlıyor farkında değil şuan piyasaya alternatif özelliklerde bir yazılım çıksa, hiç uğraşmadan zirveye oturur. ve ben kaç para olursa olsun kesin alırım.

@14 Mart 2016 01:42 Amiga OS 4.1`i öneririm. Amiga OS`ta Windows`taki özelliklerin fazlası var.

BEDAVA VERSİN , YADA NORMAL BİR FİYATTAN EDİNELİM ! KULLANDIĞIM VİDYO VE MÜZİK PRODÜKSİYON PROGRAMLARI; WINDOWS 10'DAN ÇOK DAHA KOMPLEKS 30-50 GB'LIK PROGRAMLAR, 20-70$ ARALIĞINDA !

win10 nun neresinde sıkıntı görüyorsunuz? Ayrıca "'yeni' sıfatını kaybetmek üzere olsa da" tabiri yanlış. Çünkü artık "services" olma yolunda .

MART 2016 GÜNCELLEMELİ BİR... ''' WINDOWS XP PRO 64 BİT TÜRKÇE ''' İÇİN NELER VERİLMEZ Kİ ÜLEN....???????? :((

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play