Windows 10 lansmanını Mac'ler istila etti

Windows 10 lansmanında, Microsoft küçük bir "Mac şoku" da yaşadı. O şok, işte bu karede gizli...

  • Cem Şancı
Microsoft lansmanını Mac'ler bastı!

Microsoft'un Windows 10 hakkında düzenlediği basın lansmanı ilginç bir görüntüyü da ortaya çıkardı. Lansman sırasında sahnede Windows 10 tanıtılırken, basın mensuplarının neredeyse hepsinin önünde Apple Macbook'lar açıktı. Çok az sayıda basın mensubunun ise Surface Pro 3 kullanıyor olması da dikkat çekti. Bu açıdan bakılırsa, Microsfot'un, Surface Pro 3'ü Macbook'lara rakip olarak konumlandırması doğru bir seçimmiş gibi görünebilir.

Yine de, kimsenin kendi ürününün lansmanında rakip firmanın ürünlerinin bu kadar ön plana çıktığını görmek istemeyeceğini tahmin edebilirsiniz. Microsoft'a sabır diliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 37 Yorum

Windows 10 tanıtımında gazetecilerin Macbook kullanması Microsoftun büyüklüğünü gösterir.Hatta iPhone kullanmaları Windows Phone un pazar payının yüzde yüze eriştiğini gösterir. Edit:Microsoft Stajyeri

Gerçekten çok gıcık bir durum. Windows 10 u dinlemeye gelmişler hepsinde Mac. Basın mensupları insanların sabrınıda sınıyor. Bir sonraki sunuma tamamı Mac ile mi gelecek yoksa Mac sayısı azalacakmı diye bir bakılırsa harika olur. Windows 10 Technical Preview ve Mac Mavericks kullaniyorum Windows 10 bence çok daha iyi tabiki bu kişisel, herkese göre değilir.

@26 Oca 2015 21:34 "mac mavericks" ney lan. "os x mavericks" olmasın.

Microsoftda hiç akıllı adam yok.Apple donanım ve yazılım birleşitrerek büyüdü ve büyük.Google androidi alana ücretsiz olarak yaydı.Microsoftun tek alternatifi mac donanımlı ve android cihazlara basitçe yüklenebilen ücretsiz bir işletimim sistemi ve uygulamalara ödenecek para.Başka altenatifi yok.

@26 Oca 2015 21:53 tüm microsoftun akıllısı sensin ya

@26 Oca 2015 21:53 Seni tanımamışlar seni tanısalardı akıllı adam kadrosundan istihdam ederlerdi. Apple sadece son kullanıcılara yönelik ürünler üretirken microsoftun pazar payının buyuk çoğunluğunu işletmeler teşkil ediyor. sql server 2014 enterprise tek kullanıcı lisansı 25000$.

Aynen bende sabır diliyorum. Adam ne yapsa tutmuyo win7 den sonrası hele hele anlatmaya gerek yok

Orada olsam ve bir Microsoft çalışanı olsam, sinir krizi geçirirdim herhalde...

Shop olmadığının kanıtı var mı elinizde ?

Apple ın zamanında microsoft un desteğiyle hayata tutunduğunu unutanların yorumları komik. Microsoft yazılım olarak her zaman apple ın önündedir. Donanım olarak aynı şeyi söyleyemem. İş dünyasında grafik sektörü dışında microsoft ve linux almış başını gidiyor.

Onların parası ile windows ve elma arasında ucurum yok ayrıca bunu şirketler alıyor ordakiler calısan sadece bizde esek yuku ile para vermek lazım mac cihaz almak icin :) hangi sartlarda şirketler elma alıyor orasını arastırın bence.

resim tam jeneriklik :=) Apple'ın yaklaşık 15-20 sene önce başardığı sistemi Microsoft daha yeni yeni yapmağa başlıyor ama size kötü bir haberim var, daha işin çok başındalar :=)

@26 Oca 2015 23:00 sende bu konuda otoritesin ya öyle diyorsan artık kimsenin diyecek bir şeyi kalmamıştır. bu arada eğitim ve bilgi düzeyin çok merak ettim

@26 Oca 2015 23:00 doğru söze ne denir :)

@27 Oca 2015 10:48 eğitim düzeyi : pahalı olan iyidir zengin gösterir. bilgi düzeyi: para para para

Burda olan şey ms nin karsı taraftan adam çekmesidir bnce ... surface dagıttıgındada boyleydı...

Apple lansmanında surface olsaydı kıyamet kopardı. Ama Microsoft öyle bir firma değil.

Elmanin stratejisi ya

Fark etmiştim canlı yayıni izlerken :D

Apple fabrikalarında bile WİNDOWS kullanıldığını unuttuysanız hatırlatayım :P :P :P :P

en güvenli sistem en az kullanılan sistemdir

Ona kalırsak maç ve iphone fabrikalarında çalışan bilgisayarlarda Windows kullanıyor,buda demekki apple daha kendi sisteminin kullanışsız olduğunu iyi biliyor, Microsoft ışınlama yapan bi cihaz çıkarsa herkes iphone der tipik bir canlıdır insanoğlu.

@27 Oca 2015 00:23 os x kullanışsız? fanboyluk yapma aslan sen mavi ekranlarda surf yap

@27 Oca 2015 00:23 Windows 7'den beri mavi ekran gördüğümü hatırlamıyorum, başka şeylerle gelin...

Bunu farketmiß gülmüştüm

, os x yosemite ile beraraber paralells desktop yazılımı Windows 10 tp çalıştırıyorum . Her ne kadar tanıtım mac cihazların kullanılması yaygınlık açısından pc ye rakip te olsa da mac ler de kullanılacağı düşünülürse Windows işletim sistemi giremediği tek kale os x sistem idi oraya sızması muhtemel olacaktır

09:16 yalnız parallels desktop son Windows 10 yapısını desteklemiyor. Atmadan önce forumlara göz atsaydın bari.

Windows 10 görünüşe gore iyi bir işletim sistemi olacak çünkü son kullanıcıların geri bildirimlerini ciddiye alıp ona gore sekillendiriyorlar.

Ms a birinin sadece üstün teknik özellikleri olan pclerde çalışabilen bir sürüm çıkarması gerektigini animsatmasi lazım. Windows premium kafası. Ssd, 16gb ram falan zorunlu olacak. Hatta mümkünse laptopsa en az 5 saat pil ömrü zorunlu olacak. Aletten interenet expoloere i falan da silecek , chrome a falan dönecek. Işte o zaman belki şansı olur. Bu kafayla samsung kafası geneli kapsar, öncüleri unutur. Zamanla kaybeder

Ms un pazar payını işletmeler olusturoyr diyen arkadaş, konu bu değil. Konu windows 10, ve windows 10sadece isletmeleri hedeflemiyor herhalde. Açıkça ms pazar kaybediyor ve akıllı adam kadrosunda istihdam edilmesi konusunda haklısın, önerisi gayet mantıklı

Microsoft kendinden emin olsun çünkü bu dünyada çoğu kişinin Apple marka laptop almak için çok parası yok

@27 Oca 2015 16:22 Fiyatlar ülkemize özel vergiden kaynaklı fiyatlar.

Macbookun donanım kalitesine yaklaşan başka bir firma var mi? Donanımdan görüyor olayı, yoksa os ta bir sürü sorun var. Hatta iddia ediyorum linux desktopta osx kadar iyi. En iyi birleşim: macbook üstüne windows kurmak , canavar oluyor

@27 Oca 2015 16:23 asıl mac te us seviye makine yok orta seviye makineye mac kurup kakalıyolar side kaliteli makine aldık sanıyorsunuz.

@27 Oca 2015 16:23 @27 Oca 2015 16:23 Donanım kalitesi derken? Ekran kartı, işlemci gibi donanımlarda macbooklardan çok daha uygun fiyatlı ve çok daha güçlü windows modeller çok var. Hatta çoğu macbookda paylaşımsız ekran karı bile yok. Macbook sadece işletim sisteminin kararlılığı sebebiyle bu kadar popüler yani sizin yazdığınız tamamen yanlış.

Microsoft'u mühendisler, tıpçılar kullanır, Mac i de böyle basın, reklamcı gibi cilalı meslekler kullanır.

Resimde 9-10 macbook var. Yeni çıkmasına rağmen 5 tane de Surface Pro 3 var. Bir kaç tane de notebook var.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play