Windows 10, Media Center'ı öldürüyor!

Bir süre öncesinin popüler yazılımının Windows 10 ile birlikte tarihe karışacağı doğrulandı!

Windows 10, Media Center'ı siliyor!

Bir Microsoft yetkilisi, Media Center'ın Windows 10 işletim sisteminde bulunmayacağını doğruladı.

Son olarak 2009'da önemli bir güncelleme alan Media Center'ın gidişi, pek şaşırtıcı olmadı. Yazılım, müzikleri, filmleri, fotoğrafları ve canlı TV yayınlarını koltuğunuzdan, uzaktan kumandayla yönetmenize izin vermekteydi. Paket, onu her şeye rağmen kullanmak isteyenler için Windows 8'e de uyarlanmıştı. Bugün iTunes, Plex ve hatta Xbox, aynı işlevleri yerine getirebiliyor, dolayısıyla Media Center'a eskisi kadar ihtiyaç duyulmuyor.

Microsoft, Windows 8'i tanıttığı sırada Media Center'ın kullanıcı sayısının azaldığını doğrulamıştı. Media Center yüklü bir bilgisayara Windows 10 Teknik Önizleme'yi yüklemeye denediğinizde ise öncelikle Media Center'ı kaldırmanız gerekiyor. Media Center'ı PC'nizde tutmak istiyorsanız, Windows 10'a yükseltmemeniz gerekiyor.

Aynı kısıtlama, Windows 10'un final sürümü yayınlandığında da geçerli olacak - yani Windows 10'u yükleyebilmek için Media Center'dan vazgeçmeniz gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Kullanışsız gereksiz otomatik taraması yüzünden gerekli gereksiz her şeyi listesine alan düzenlemek için uğraştıran saçma sapan gereksiz bi yazılım ne zaman popüler oldu ?

gereksizdi zaten.bir kere bile kullanmadım

Bence, gelişmesi bitmiş programlar, açık kaynak yapılmalı.

evet, pc sürümü gereksizdi bencede

Gereksizdi zaten iyi olmuş.

Nihayet bi fazlalıktan da kuetulmuş oldu windows, kullanışsız ve boşuna hic acipmadan duran bi özellikti dogru bir karar.

boşa yazılım kalabalığı karma karışık gereksiz bir fazlalıktı sadece..

Zaten ölüydü........

çok kullanışsız bir programdı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir