Windows 10 Mobile bazı cihazlarda deneniyor!

Kime beklemiyordu ancak bu telefonlar da, Windows 10 Mobile için hazırlanıyor!

  • Onur Seven
Windows 10 Mobile bazı cihazlarda deneniyor!

Mobil reklam ağı AdDuplex kısa bir süre önce Microsoft'un akıllı telefon ekosistemine ait istatistikleri yayınlamıştı. Windows 10 Mobile'ın yükselişini ortaya koyan raporun bir parçası olarak aynı zamanda çeşitli yayınlanmamış cihazlara ilişkin ipuçları verirken, bazı eski cep telefonlarının yeni işletim sistemi ile test edildiğini de ortaya çıkardı.

Yeni cihazlardan biri 5 inç 720p ekranlı Lumia 650 (RM-115(x)) olurken bir diğeri ise 5.4 inç 1280x768px ekrana sahip RM-1160/1162 numaralı model olarak dikkat çekiyor. Ancak bu cihazla ilgili başka hiçbir bilgi yok.

Ancak AdDuplex, ilk Windows 10 Mobile tablet de dahil olmak üzere diğer yeni cihaz referanslarının yanında yeni işletim sistemiyle test edilen Microsoft dışındaki eski akıllı telefonların bir listesini de yayınladı:

  • HTC One M8
  • HTC Windows Phone 8X
  • LG Lancet
  • Samsung ATIV S
  • Samsung ATIV SE
  • Huawei Ascend W1
  • Huawei Ascend W2
  • ...ve diğerleri

Microsoft zaten Windows 10 Mobile Insider Önizleme sürümünün HTC One M8 ve LG Lancet modellerini destekleyeceğini söylemişti, bu nedenle cihazları bu listede görmek pek şaşırtıcı değil.

Ancak kesinlikle listede diğer akıllı telefonları görmek ümit verici sayılabilir. Windows 10 Mobile işletim sisteminin bu cihazlarda test ediliyor olması üreticilerin yükseltme desteğine dair garanti verdiği anlamına da gelmediğini unutmamak gerekir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Windows çöptür çöp kalacak. Bunu o kalın kafanıza sokun.

@21 Aralık 2015 22:14 kısmen katılıyorum Eskiden potansiyeli vardı ama Microsoft bunu Nokia'yı aradan çıkartarak tepti

Arkadaş windows çöptüde bütün dünya salaktıda 30 yıldır bu sistemi kullanıyordu, asıl çoğu gerçek bir işletim sistemi bile olmayan android çöptür bunu pc den anlyan herkes bilir.

Windows gayet hızlı ve stabil. Firma biraz zeki olsaydı win mobile 6dan beri gelen mobil tecrübesini önemseseydi çok farklı olurdu tabii. Temel sorun sosyal ağ yazılımlarına güncelleme gelmemesi bu yazılımlar zayıf kalıyor. Oyunlar hayli seçenek sunuyor bence. bir de şu 10 versiyonu artık çıkarsalar. İnsider takılıyoruz bu yüzden.

Çöp olan senin o beynin hastasınız hepiniz ...

Şuan bile çok iyi yarın daha harika

Kullanmayın windowsua. Tek başına boot etme kapasitesi olmadığı için, temel düzeyde yüklenmiş linux işletim sistemi üzerine kurulu bir sanal makine yapısı taban alınarak kurgulanmış pek başarılı android var... Onu kullanın siz. Biraz fazla donanım ister, sistem kaynaklarını örseler, kodunda kimlerin parmağı olduğu belli olmadığından azcıkta güvenlik açıkları vardır falan ama olsun. Tam da hangi yapının çöp olup olmadığını değerlendirebilecek sistem uzmanlarına göre bir sistem :D

her ikisininde avantaj ve dezavantajları var,windowsta yılların tecrübesi ve çok teferruatlı bir yazılım hantal eksiği çok,gelişimi ve desteği zayıf,androidin ise çok açık ve eksiklikleri var donanımı verimli kullanamıyor güncel teknolojilere hemen adapte oluyor,çok tecrübeli olmamasına rağmen çok hızlı yükseliyor geliştikçe güzelleşiyor ama halen windowsun gerisinde güncelleme ve uygulama desteği mükemmel ilerleyen zamanlarda windows kendini geliştirirse varolur yoksa android tekel olur.

Samsung Ativ S'im var. harika bir cihaz. Windows 10 cila olacak.

Windows Phone'un 3 temel eksiği var: Mağazası eksiklerle dolu, Windows Phone mobil ortam yarışında çok geride ve Dosya Gezgini gibi derli toplu araçları yok. Bu 3 sorunu çözerlerse yeniden yükselişe geçeceklerdir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play