Windows 10 Mobile haftaya gelebilir!

Bir türlü gelemeyen Windows 10 Mobile'ın çıkış tarihi için yeni haberler var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile haftaya gelebilir!

Windows Phone 8.1'li cihazların ne zaman Windows 10 Mobile'a yükseltilmeye başlanacağı halen tam olarak bilinmiyor. Microsoft'un net bir cevap vermek istemediği bu soru, Avrupa'daki mobil sağlayıcılardan biri tarafından cevaplandı.

Vodafone İtalya'nın destek forumlarına göre Lumia 535, 635, 735, 830, 930 ve 1520, Windows 10 Mobile güncellemesini 7 - 13 Mart haftasında alacak. Vodafone İtalya, bu bilginin doğru olduğunu Twitter hesabında doğrularken, güncellemenin genel olarak kullanıma açılmasının tarihinin ve sunulacağı cihazların değişiklik gösterebileceğini belirtti. Burada şaşırtan bir durum yok çünkü yazılım güncellemelerinin zamana yayılarak dağıtılmasına alışığız.

Ancak bu yeni bilgiye çok fazla sevinmeden önce Windows 10 Mobile'la ilgili hevesimizi kursağımızda bırakan benzer iddialarla daha önce karşılaşmış olduğumuzu hatırlamakta fayda var. Örneğin Microsoft'un kendisi güncellemenin Aralık ayında geleceğini söylemiş, daha sonra güncellemeyi ertelemişti. Geçen ay ise Microsoft Meksika, güncellemenin 29 Şubat'ta geleceğini söylemişti, ancak henüz herhangi bir gelişme yaşanmadı. Elbette Vodafone İtalya'nın dediklerinin gerçeğe dönüşmesini umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Windows isletim sistemi yerine pencere uretimine girsin.

Şu insanları umutlandırmayın ya :) Windows pişmanlıktır. Paranız varsa İphone veya Android'li amiral diye tabir edilen telefonlar yoksa sadece Android'li telefonlar.

@06 Mart 2016 16:33 Ya kardeşim windows pişmanlık değil bana ve bir çok kişiye göre insanlara ve firmalara saygı göstermelisin.

@06 Mart 2016 16:33 android düz apaçi işletim sistemidir. Ağırlıklı olarak apaçilerin Anadolu çakallarının tercihidir Iphone teknoloji krolarının gösteriş aracıdır. Her iki grup da telefonlarındaki özgün uygulamaları bulmaktan uzak popüler olanın peşinde cahillerdir.

@08 Mart 2016 00:30 bu kişide o beyin yokki saygı göstersin..kendisi beğenmiyor diye herkeside aynı katagoride kabul ediyor..ŞALVARLI.. ZAN EDİYORKİ HERKES ÇALVAR GİYİYOR..hahahahaahaa

şu wp kullanıcılarına da acıyorum 2 3 yenilik için 100 yıldır bekliyorlar ne çektiler be. utanmıyor musun microsoft??

diğer sistemler 3 4 tane büyük güncelleme getirdi microsoft daha 1 tane getirecek bekliyoruz.. diğerlerinin her birinden daha az yenilik getiriyor olması da cabası.

Microsoft a bulaşmayın telefon konusunda pişman olursunuz daha önce 920 735 kullandım.

Heralde baştan çekirdek ve işletim sistemi oluşturuyor. Kaç yıldır gelmedi slow da bile doğru düzgün çalışmıyor.

@06 Mart 2016 17:22 Çekirdek üzerinde değişiklik yapıldı. Doğru bildiniz :)

Yılan hikayesine döndü ama olsun heyecan verici Windows Phone 10 harika olacak

@06 Mart 2016 19:14 yukarıdakiler çatlıyor..senin dediğine...harika olacak.. çünkü ios ve sahte çekirdekli andoid,i geçecek..windows iyidir..zamanla daha iyi olacaktır. pırpırlar anlamaz ..

istemiyorum gelmesin artık. androide geçmeye karar verdim.

Önüne gelen windows a düşmanlık besliyor. Ne alaka anlamıyorum. Ben de kullandım. İyiydi gayet. Boş yere kötülemenin bi manası yok yani -_-

İğrenç ötesi bir telefon resmen paranı çöpe atiyorsun

arkadaş nedir bu win10 mobile ya 3. köprü bitti açılacak ama hala win10 mobile gelemedi

Kanser edecek, az kaldı.

önce istiyordum ancak şimdi windows,tan kaçıyorum..en iyisi note serisi..4,unu kullanıyorum çok iyi..sorun yok..note 6,çıktığında..kalem..uzun şarj,,cart girişi ve diğer özellikleri ile birlikte olursa NOTE 6,YI ALIRIM..windows u kullananlarda memnun değilmiş..andoide geçenler çok olmuş.. note 6 ...asker gibi..gel teskere gel...gel note 6 gel..ipone 7,ye de bulaşmayın..hem kazık hem 3.5luk jak yok hemde pil yetersiz .yüksek fiyat...

Ilk akıllı telefonum Windows işletim sistemine sahipti.Eeee bu kadar beklemek taşın sabrını çatlatır.İnsanız biz Mart sonu gibi GM 5 Plus veya Lenovo Vibe P1 kısmetse.Microsofta yol göründü 90 günlükmüydü 9 aylıkmıydı tatile çıkan beyefendi IPhone 6 incelemesini iyice bir yapsın bakalım.

@06 Mart 2016 23:29 Ucuzcu seni. Ulan biraz çalışında para kazanın iyi bir telefon alın. Otur otur anca bunu alırsın :)

@07 Mart 2016 11:27 Para gibi sanal bir şey ile hava atmak ? Siz de haklısınız aslında. Sistem sizi böyle programlanmış canlılar haline getirmiş.

Windows 10 ilk çıkacağı haberlerinden sonra bi hayli heycanlanmistim sonra bi lumia cihaz alsammi diye düşünmedim değil ama su haberleri gorunce iyi ki almamisim diyorum FP canavarı p70'imle gayet mutluyum

oğlm en azından geliyor android üreticilerinide goruyoruz hic gelmiyor =)

@07 Mart 2016 02:07 Androidde en azindan program var. Lg G2 4.4 kitkat'ta su an calismayan program yok. Gelecek 2 belki 3 sene tum programlar calisacak uzerinde. WP de program yok tabii, siz bilmezsiniz. O yuzden fazla ayrintiya girmeye de gerek yok. :D

@07 Mart 2016 02:07 Hani geliyor? Hala gelecek haberleri yapılıyor :) Android'e de gayet geliyor, 7 yıldır android kullanıyorum

10 değil 20 gelse nafile. Android ve Ios uçarak gidiyor.Bence mobil işletim sitemini yol yakınken bıraksın.Olmuyor işte, kullanıcılar beğenmedi.Bunda alınacak bir durum yok.Kabullenmesini bilsinler yeter.Düşünün ki Instagram bile hala beta w10 mobile de.

@07 Mart 2016 03:59 ABD.de sealtre,de (windowsun bulunduğu şehir) de mühendisleri içip içip geziyormuş..programları ve versiyonları yapacak kimse yokmuş..işyerlerinde..boşuna BEKLEMEYİN..

Gelmez ooo fazla heveslenmeyin...

Windows Phone pişmanlıktır. Tıpkı HTC 8X gibi.

Fazla naz aşık usandırırmış Microsoft aylardır ağzımıza bir parmak bal çaldı win10 geliyor diye bekle ha geliyor ha gelecek artık gelsede çok heves kalmadı bizlerde

Wp 10 zor bu saaten sonra cep usb c den baglanim laptop gorevide gorurse ancak ozaman bi dönüş olabilir pc de win neyse mobilde android o dur

@07 Mart 2016 14:25 O da yapıldı contimuum ile yapıp bağış bekleyen bir şirket var.

Sen de yorum yaz