Windows 10 Mobile için yeni yapı geliyor

Windows 10 Mobile için yeni yapının yolda olduğu haberini, yeni sızan görüntüler de doğruladı!

  • Onur Seven
Windows 10 Mobile için yeni yapı geliyor

Microsoft'un, Windows 10 Mobile Insider Preview için yapı 10166'yı yayınlamasının üzerinden bir ay gibi bir süre geçti. Şirket son zamanlarda tarihinin en büyük lansmanı için çalışıyordu ve amacına da ulaşmış görünüyor. Windows 10 milyonlarca bilgisayara yüklendi ve Microsoft artık mobil sürüm üzerinde daha fazla odaklanabilecek.

Yeni nesil mobil işletim sistemi ile ilgili yeni bir yapının yakında geleceği söyleniyor. Microsoft yetkilisi Gabriel Aul, Windows 10 Mobile için yayınlanacak yeni yapının 105xx aralığında olacağını duyurdu.


Aul geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, 10240'tan daha yüksek bir yapının geleceğini bildirmişti. Yeni açıklama, gerçek yapı numarasının çok daha yüksek olacağını ortaya koymuş oldu.

Bu açıklamanın hemen ardından, 10512 numaralı yapının ekran görüntüleri de internete sızdı. Bu görüntüler, Aul'un bahsettiği yapının 10512 olduğu iddiasını da güçlendiriyor. Çok kısa bir süre içerisinde bu yapının yayınlanması, kimse için sürpriz olmamalı.

Sızan ekran görüntülerini, haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz...

Windows 10 Mobile Yapı 10512 ekran görüntüleri

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu arayüz itici gelmeye başladı.

@12 Ağustos 2015 16:51 dünyanın en canlı kişileştirilebilinen kullanım kolaylığı olan arayuzu anbe an güncelliyor canlı kutucuklar haber finans spor youtube face vs sosyal platformlar arka planda istediğin duvar kağıdı ve saydam kutucuklar daha ne olsun

@12 Ağustos 2015 19:27 marketinde yeterince uygulana ve oyun olmadıktan sonra işe yaramıyor arayüz

@13 Ağustos 2015 00:03 hala market diyo ya

Arayuze bak. Hiç güzel değil.

şu an yeni yapı yayında :p

ahaha win 10 mobile mi :D windows 10 mobile ye android marketi entegre ediyorlar ki bildigin google nin kucağına oturdu ms.. isterse ucsun isterse kacsin o marketle lumia nin 5 kuruşluk değeri yok.. edit : moy

Windows 8 li telefon aldım, Lumia 640 XL, cihaz kendi kendine 3 kez restart attı 1 günde (şaşırmadım tabi windows), uygulamalar da açıkken kendi kendine kapanıyordu. Ben de iade ettim. Aslında işletim sistemi güzel de böyle sorunlar insanı üzüyor.

Bende 640 var gayet güzel ve kullanisli ara yüz ise digerlerine göre en kullanisli ara yüzdür.kurcalayinca anlarsiniz

@13 Ağustos 2015 01:48 Havlama Köpek

Sen de yorum yaz