Windows 10 Mobile Preview yapı 10581 hazır!

Windows 10'un telefon sürümünün yeni bir yapısı daha kullanıcılara sunulmaya başlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 Mobile Preview yapı 10581 hazır!

Windows 10 Mobile'ı Aralık'ta yayınlamaya hazırlanan Microsoft, yeni bir Insider Preview yapısını da kullanıma sundu. Mobil işletim sisteminin 10581 numaralı yeni yapısı, birkaç hata onarımıyla geliyor.

Onarılan hatalar arasında önizleme sürümünden yeni bir önizleme sürümüne güncellemeyi engelleyen bir hata, pil ömrünü etkileyen hatalar var. Windows Phone 8.1'den Windows 10'a geçen kullanıcıların "Hey Cortana" komutunu kullanmasına engel olan bir hata da onarılmış bulunuyor.

Yeni yapıyla birlikte Microsoft, fotoğrafları seçip üçüncü parti uygulamalarla paylaşmanıza olanak tanımaya başlıyor. Bu işlev bugün standart halini almış olsa da bir hata, fotoğrafları seçmenize izin vermiyordu. Yeni yapı aynı zamanda geliştirilmiş metin tahmini, otomatik düzeltme ve geliştirilmiş video kaydıyla geliyor.

Windows 10 Mobile ilk dedikodulara göre Eylül ayında gelecekti ancak son raporlar, işletim sisteminin Aralık'tan önce kullanıcılara ulaşmayacağını söylüyor. Bildiğimiz, Windows 10 Mobile yayınlandığında onu ilk alacak cihazların Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930 ve tabi ki yeni tanıtılan Lumia 950 ve Lumia 950 XL olduğu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

İlk kez ön izleme sürümü yükledim telefonuma şükür hiç bi sıkıntı çıkmadı ve korktuğum kadar olmadı gerçekten stabil olmuş 8,1 yakalamış nerdeyse

yeterince yenilik yapmış gibi artık sadece ayda bir onarma mı geliyor? alın size bomba wp10. savuna savuna kendinizi kötüleştirdiniz. istemeyene bir şey vermiyor bu microsoft siz de hiçbir şey istemiyorsunuz alın size aynı şeyler.

Resmideki hangi model ? Güzelmiş de.

@30 Ekim 2015 13:56 lumia 1520 beyaz

Bende Güncelleme Yok yazıyor sanırım 8.1 den dönmemiz gerekecek tekrar

@30 Ekim 2015 14:19 bölgeye ve cihaza göre gelmesi 1 haftayı bulur boşu boşuna uğraşma

Acıyorum şu WP kullananlara

@30 Ekim 2015 14:24 Zevk meselesi bende diğer sistemleri kullananlara acıyorum ne olacak şimdi

Nasıl bir güncellemedir Allah aşkına 1.5 yıldır yayınlayamadılar. Android ve İOS aldı başını gitti. Boşuna uğraşıyorlar

9. yapıdan sonra 8.1'e dönmüştüm ama dayanamayıp 12.yapıyı kurdum ama bu sefer baya iyileşme var neredeyse 8.1 kadar akıcı yalnız bu sürümde de depolama yerini değiştirme yetkisi yok o yüzden yüklerken sd kartı olan modeller yükleme yerini sd kart olarak ayarlayıp o şekilde yüklesin yoksa kurulumdan sonra artık değiştiremiyorsunuz ve eğer telefonu sıfırlarsanız da varsayılan depolama yeri telefon hafızası oluyor.

Hala geliştirilmesi gereken şeyler ar en başda microsoft edge !! İkinci olarak uygulamalar arası geçiş birqz daha serileştirilmeli ama encede en iyi önizleme bu gibi duruyor

Yeterince ucuz ve güzeldi zaten. Bir senedir ne güncellemesiyle uğraşıyorlar anlaşılır iş değil.

>>> Windows 10 Mobile ilk dedikodulara göre Eylül ayında gelecekti ancak son raporlar, işletim sisteminin Aralık'tan önce kullanıcılara ulaşmayacağını söylüyor. >>> Yani Microsoft bu işi beceremiyor mu diye düşünüyorum.. Atı alan Üsküdar ı geçti, ekosistemini kurdu, Apps ları dayadı döşedi. Microsoft hala altyapıyı hazırlamakla meşgul ve habire erteliyorlar..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play