Windows 10 Mobile yapı 10080 hazır!

Microsoft, Windows 10'un telefon sürümü için yeni teknik ön izlemeyi yayınladı. İşte yenilikler...

Windows 10 Mobile yapı 10080 hazır!

Windows 10 Mobile'ın 10080 numaralı yapısı, Lumia kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Güncellemeleri hızlı almayı tercih edenlerin indirebildiği yeni yapı, Lumia Icon, Lumia 930 ve Lumia 640 XL'yi destekliyor. Daha önce bazı sorunlar nedeniyle önizleme sürümlerini kullanamayan HTC One M8 for Windows da yapıyı destekleyen cihazlar arasında.

Yapı 10080, yeni Universal Office uygulamalarına erişebilen Beta Store, yeni kişiselleştirme seçenekleri ve birçok yenilikle geliyor. Değişikliklerden biri olan yeni saydamlık çubuğu, giriş ekranındaki kutucukların ne kadar saydam olacağını ayarlamanıza izin veriyor. Bunun yanında seçebileceğiniz renklerin sayısı da artık daha fazla.

Diğer yenilikler arasında OneDrive'daki şarkılar dahil, tüm müzik koleksiyonunuza erişmenize olanak tanıyan Music Preview uygulaması, MKV dahil olmak üzere cihazınızdaki videoları çalabilen Video Preview uygulaması, yeni kamera uygulaması ve fazlası var.

Tüm bu yeniliklere rağmen Windows 10 Mobile'ın henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve sorunlar yaşayabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kurdum harika olmuş ama tam stabil değil biraz daha bekleyin.

Hala kullanışlı değil

Bir kaç güncelleme daha gelsin öyle yüklemeyi düşünüyorum.

Hemen Lumiama yüklemeliyim.Bu güncellemeyle beraber Wp nin kullanım oranı Androidi geçti.Hemen iOS un arkasındayız.Teşekkürler efendimis kıymetlimis Mikrofo$

@16 Mayıs 2015 09:00 Atma ziya ios daha androidi geçemedi :)

@16 Mayıs 2015 09:00 beyin yetmezliği zor tabii.

Bu 10080 yapısı telefonumu bozdu. Kendi kendine kapanıp açılıyor. Telefon ateş gibi ısınıyor. Tek çare 8.1 cyan a dönmekmiş. Sonu 890 sürüm numarası harikaydı. 8.10.14234.375 ile tekrar bozdular.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost