Windows 10 Mobile yapı 10136 yayında!

Ceplerin Windows 10'unun yeni yapısı, bu yeniliklerle birlikte kullanıma sunuldu!

Windows 10 Mobile yapı 10136 yayında!

Microsoft, Windows 10 Mobile'ın yeni bir sürümünü yayınladı. Güncellemeleri "hızlı" almayı tercih eden Windows Insider'ların test edebildiği yapı 10136, yeni Cortana işlevleri ve fazlasıyla geliyor.

Telefonlara yönelik yeni yapı, 5 inç ve daha büyük ekrana sahip cihazların "tek el moduna" geçiş yapmalarına izin veriyor. İşlev, aynı iPhone'daki tek el işlevi gibi çalışıyor. Başlat düğmesine basıp, basılı tuttuğunuzda ekran aşağı doğru kayıyor. Böylece görüntünün üst tarafında ulaşmanız kolaylaşıyor. Aynı eylemleri tekrarladığınızda veya ekranın üstündeki boş alana dokunduğunuzda ekran normale dönüyor.

Son tasarımına ulaşmak üzere olan Cortana ise artık uçuşlarınızı ve paketlerinizi takip edebiliyor. Dijital asistan, hava durumu, para birimleri, hisse senetleri ve fazlası hakkındaki sorularınızı da yanıtlayabiliyor.

Windows 10 Mobile Insider Preview Build 10136'daki yenilikler ve bilinen sorunlar için Microsoft'un blog gönderisine göz atabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

piyasaya sürüldüğünde yine tamamlanmamış bir sistemle karşı karşıya kalacağımızı düşünmeden edemiyorum..

@17 Haziran 2015 20:54 aynı korku bendede var ne yala söyleyim şimdi ki wp 8.1 im iyi ve bana yetiyor diyorum ama meraklanıyorumda telefonumda uyarıyı gördüğümde hemen güncellerim herşeye rağmen

@17 Haziran 2015 20:54 boş konuşuyorsun. Her surumun on izlemesi böyle oluyor hangi final surumde kastığını gordun wp nin. Lütfen boş konuşmayın.

tuşlu telefon da şu basılı tutma olayı olurda tuş olmayanda sanal tuşta zor be abi niye sanal tuş yaparlar normal tuş yapın şu telefonlara bir tane.

Bu sürüm de düzelmeler olmuş. 3 gündür kullanıyorum. önemli iki eksik dışında günlük kullanıma uygun. Yani 8,1'e geri dönmeye gerek duymadım. Win10 tamamlandığında oldukça farklı ve kullanışlı olacağı kesin. Android ve İOS'da kullanıyorum. wp'un özellikleri gerçekten farklı. Çok modern akıcı....daha sonraları iyice güzelleşecek bence.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir