Windows 10 Mobile'a son müjde

Microsoft'un bu uygulaması, Windows 10 Mobile'lı telefonlar için, Continuum desteği ile geldi!

Windows 10 Mobile'a son müjde

Microsoft, kullanıcılarının başka bir bilgisayarın masaüstüne bağlanmalarına olanak tanıyan Remote Desktop Preview uygulamasını Windows 10 Mobile cihazlar üzerinde de kullanıma sundu. Söz konusu uygulamada ayrıca işletim sisteminin Continuum özelliği de bulunuyor. Bundan önce Windows 10'la çalışan PC'lerde karşımıza çıkan uygulama bu en son güncellemeyle birlikte Windows 10 Mobile desteği de almış oluyor.

Diğer yandan Microsoft, uygulamanın şu anda hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve Azure RemoteApp desteği de dahil olmak üzere daha çok önemli özellik eklemeye devam edeceklerini açıkladı. Söz konusu uygulama Microsoft'un Evrensel Windows Platformu üzerinde temellendiği için daha önce Windows 10 PC'lerde kullanıma sunulan sürüme oldukça benziyor. Ancak daha küçük olan mobil ekranlarda rahat bir kullanım için daha işlevsel bir kullanıcı deneymine de sahip.

Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri Continuum modu desteği. Bu özellikle birlikte örneğin Lumia 950 ya da 950XL gibi üst düzey bir Windows 10 Mobile cihazına sahip olanlar telefonlarının ekranlarını herhangi bir ekrana bağlayabiliyorlar.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

2 yıl Lumia 720 kullanmış biri olarak diyorum. Hani bu sağda solda "Wondows çok stobol wondows hoç kosmoyor çok okoco" diyen andavallar var ya. Bu andavallar ayrıca "moğozodo hor şoy vor" diyorlar... Bu ahmaklara kesinlikle inanmayın. Ben bu siteyi birkaç aydır takip ediyorum. Belki bir kişi, belki birden fazla kişi sürekli yorumlarda Windowsu savunuyor Microsoft reklamı yapıyor.. Bunlar ya para alıyorlar ya da gerçekten geri zekalılar. Ben Windows Phone kullanmış biriyim ve Windows Phone çöp..

@15 Ocak 2016 22:06 Bir yazılımcı olarak şunu söyleyim sevgili arkadaşım. Telefon diye kullandığınız karbon tozlarının hepsi çöp. Microsoft bu cihazları bilgisayara dönüştürmeye geldi. 2 sene sonra bir Windows telefonda 32 bit 64 bit exe tabanlı uygulama çalıştırıp C# ile uygulama yazabileceksem ellerinizdeki çöplerle paşa paşa windowsa geri dönersiniz. farkında değilsiniz ama değişim önce yazılımda olur. şuan herşey C#

@15 Ocak 2016 22:06 Evet sana sonuna kadar katılıyorum. İstedikleri kadar aksini iddia etsinler Windows hem pc de hem de telefonda çöp.

@15 Ocak 2016 22:06 Nedense artık şu harfleri değiştirerek yazanlara küfretme isteği doğmaya başladı ! Wondows ne *** Hayal gücünüz bu kadar mı kısıtlı sizin.

@15 Ocak 2016 22:06 Apple bile yazılımlarını Windowsda yazıyor sen hangi gezegenden geldin krokodil

@16 Ocak 2016 01:07 iPhone zaten bilgisayar sen neyden bahsediyorsun

@15 Ocak 2016 22:06 gerçekten böyle bir düşüncen varsa teknolojiden anlamayan birisin.Anlamıyomusun windows herşeyin başlangıcı günümüzde kullanılan pcler microsoft tarafından geliştirildi windows linuxten önce vardı mac os x'ten bahsetmiyorum zira apple şirketi microsofttan biliyorsunki(!)hackintosh sisteminin siparişini verdi yani eğer microsoft bunu kabul etmese bugün mac eskisi gibi olmayacaktı.apple şirketi bile microsofta sığındıysa linux bir hiçtir benim gòzümde android iyi değil.

Daha önce de defalarca söylendiği gibi yeni Window henüz tam olarak hazırlanmadı. Bu ekosistem ancak bir iki sene sonrasına tamamlanacak.

Windows mobile taban kullanıcıcnın pek hoşuna gitmez,haklı sebepleri var.. Profesyonel,kodlama bilgisi olan geliştiriciler için ise velinimet'dir.

Symbian işletim sisteminden sonra apple bir atılım yaptı sonra android geldi hiçbiri symbian işletim sistemi gibi olamadı başta symbian işletim sisteminde direkt görüntülü konuşma arada başka bir program olmadan yapılabiliyordu yıllar geçti apple ve android guçlendi ama hiçbiri windowsun yaptığını yapamıyor kaç kişinin evinde macbook var ama herkesin evinde windowslu bir bilgisayar var sizce hangisi daha avantaj sağlacak yıllar içinde apple mı android mi windows mu

Emin ol o macbook lar ucuz olsa kimse windows almaz

Microsoft'tun Android'in kuyusunu kazdığını söyleyebilirim :) Yakın zaman Windows'un sağlayacağı yenilikleri Android yakalayamayacak çünkü Android'in en son sürümünün diğer sürümlere oranı çok çok küçük. Bu demek oluyor ki Android bir zorluğa giriyor. İnsanlar Windows, iOS gibi daha güvenli ortamları Android'e tercih edicekler. ve ileride Apple hariç tüm telefon üreticileri size Windows mu Android'mi diye sorucak telefonunuzu ilk kurarken. Eminim yıllardır Windows'a alışmış yeni nesilimiz... :)

Şimdilik Lumia telefon pazarında oldukça gerilemiş durumda.. ama ilerideki gerçekten büyük bir yenilik onu yine öne taşıyabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir