Windows 10 neyi değiştirdiğini söyleyecek!

Windows 10 neyi değiştirdiğini anlayamadığımız güncellemeleri, yakında daha açık sözlü olacak!

Windows 10 neyi değiştirdiğini söyleyecek!

Windows 10, kısmen "hizmet" olarak sunulan bir platform olduğundan internet üzerinden sıkça güncelleniyor. Aylık ve periyodik güncellemeler alan işletim sistemi, güvenlik, kararlılık ve işlevsellik olarak kendisini devamlı olarak geliştiriyor.

Ancak Windows 10'un güncellemeleri, en başından beri küçük (veya duruma göre daha büyük) bir sorunla geliyordu: Güncellemelerin neleri değiştirdiği, çoğu zaman Microsoft tarafından açıklanmıyordu. Güvenlik dışında yapılan değişiklikleri ne Windows Update üzerinde, ne Microsoft'un web sitesinde bulmanız mümkün değildi.

Ancak IT departmanlarının ve kullanıcıların baskısı işe yaramış görünüyor. Microsoft, yaptığı bir açıklamada Ekim itibariyle bu ilkesini değiştireceğini ve aylık güncellemelerin içerikleri hakkında belgeler yayınlayacağını söyledi.

Yayın notlarının ilk bölümü, burada şimdiden yayınlanmış bulunuyor. Sayfaya baktığımızda Windows 10 sürüm 1511'in yapı 10586.104'e yükseltildiğini ve güncelleme içerisinde bazı onarımların bulunduğunu anlayabiliyoruz. Güncelleme içerisinde herhangi bir yeni işlev ise bulunmuyor. Güvenlik dışındaki en önemli değişiklik ise Edge web tarayıcısının InPrivate modda gezilen sayfaların öğrenilmesini engelleyen onarım.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

20 kez daha güncellenince ancak kullanılabilir seviyeye gelecek

bana gerçek amacını açıkla micro!...

HAhh şöyle yola gel Microsoft yoksa sende tarihin tozlu sayfalarında yerini alırsınnn

Ben güncelleyemiyorum yav. 1511 yapısına geçemiyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir