Windows 10 ön izlemeleri için son tarih!

Eğer siz de Windows 10'un bu sürümlerinden birini kullanıyorsanız, Microsoft'un uyarısına kulak vermenizde yarar var...

Windows 10 ön izlemeleri için son tarih!

Windows Insider Program'a gösterilen ilgiden oldukça memnun olan Microsoft diğer yandan eski Windwos 10 mimarilerini de artık yavaş yavaş gözden çıkarmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla Insider'ların en yeni mimarilere güncelleme yapmaları için gereken zaman da giderek daralıyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre eski Insider Preview mimarileri 15 Ekim itibariyle artık çalışmayı durduracak. Insider programının yöneticisi Dona Sarkar konuyla ilgili paylaştığı bir blog gönderisinde artık eskiyen bu mimarilerden olumsuz etkilenen PC'lerin 1 Ekim'den beri her üç saatte bir yeniden başlatıldığını duyurdu.

15 Ekim geldiğinde de hala bu eski mimarileri barındıran PC'leri başlatmak artık mümkün olmayacak. Bu noktada kullanıcıların bilgisayarlarını yeniden çalıştırabilmek için Windows'u bir USB ya da DVD sürücüden yeniden yüklemeleri gerekecek.

Eğer siz de eski bir Insider Preview mimarisi kullanıp kullanmadığınızı merak ediyorsanız yapmanız gereken çok basit: Öncelikle Windows 10'da 'çalıştır' sözcüğünü aratarak 'Çalıştır' programını açın, ardından winver.exe ibaresini yazıp Enter'a basın. Açılan küçük pencerede aşağıdaki görseldeki gibi bir bitiş tarihi göreceksiniz. Böyle bir tarih görmüyorsanız "İS Derlemesi" ("OS Build") numarasına bakın ve onu Microsoft'un yardım forumlarında yer alan ve her bir Insider mimarisi için çeşitli bitiş tarihlerini gösteren bu listeyle karşılaştırın.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tamamda anlamadığım şey neden bu bitiş tarihinden sonra lisanslı kullanamıyorum bu tarihten önce ne yapmalıyım peki ?

@Ali Sabri Sır Napacağın şey belli en güncel sürüm olan 14942.223 insider sürümüne güncellicen :)

10240 07/09/15 No expiration date listed, prerelease keys will no longer activate builds. Bende böyle yazıyor benimki bitmiş mi anlayamadım

merhaba arkadaşlar herkeste bitiş tarihi yazmıyor ben güncelledim orijinal bitiş tarihsiz oldu yani sorun yok ömür boyu oldu seninkindede tarih yazarsa ayın 15 kadar yeni Insider Previewi yükleyeceksin www.microsoft.com adresine girerek anladınmı eğer tarih yazmazsa ömür boyu güle güle kullan kalkana kadar

@KUBIS5 Tarih yazmıyorsa en güncel sürümü kullanıyorsunuz demektir ilerleyen yıllarda onlarda tarih alacaktır bu uyarılar hala 10240 beta 14393 eski insider preview sürümü kullananlara :)

Hiç sevemedim bu Windows 10 u,bir daha yükleyemeyeceğim programlarım olmasa hemen Windows 8.1 e geçeceğim.Windows 10 a geçtiğim için çook pişman oldum :((((((((((

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir