Windows 10'da yeni özellik keşfi!

Windows 10'da yeni keşfedilen bu işlev, henüz çalışmasa da heyecanlandırmaya yetti!

Windows 10'da yeni özellik keşfi!

Windows 10 şu an birçok meraklı kullanıcının ve geliştiricinin eline ulaşmış durumda. Bu yüzden her geçen gün işletim sisteminde gizlenen farklı özelliklerin ortaya çıkması, şaşırtıcı değil. Yeni keşfedilen bir ayar ise önizleme sürümlerini daha kolay elde etmenin bir yolunu sunmayı amaçlıyor.

Sözkonusu ayarı görünür hale getirmek için kayıt defterinde (registry) değişiklik yapmanız gerekiyor. Ancak işlevin şu an çalışmadığını, onu deneyenlerin bir hata mesajı gördüklerini baştan söyleyelim.

Kayıt defterinin ne olduğunu bilmiyorsanız ve ne yaptığınızdan emin değilseniz, Windows 10 Teknik Önizleme sürümünüzde bu değişikliği yapmanızı önermiyoruz. Sözkonusu işlevi görünür hale getirmek için HKLM/SOFTWARE/Microsoft/WindowsSelfHost/ anahtarına bir çift DWORD değeri eklemeniz gerekiyor. ThresholdInternal ve ThresholdOptedIn anahtarlarını oluşturun ve değerlerini 1 olarak ayarlayın.

Görsel: Neowin.net

Ayarlar ekranında Windows Update ayarları altında görünür hale gelen yeni seçeneklerden ilki, önizleme sürümlerini ne kadar çabuk alacağınızı seçmenize olanak tanıyor. İkinci seçenek ise yapıları indirdiğiniz dalı değiştirmenizi sağlıyor. Ancak işlevler, henüz tamamlanmamış olacaklar ki şu an çalışmıyorlar.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

abi keşfedilen özelliğin ne olduğunu tam olarak açıklamamışsınız ki, okuyan herkes sistem mühendisi sanki

@05 Eki 2014 12:53 çünkü amaç reklam yapmak! ;)

@05 Eki 2014 12:53 "Yeni keşfedilen bir ayar ise önizleme sürümlerini daha kolay elde etmenin bir yolunu sunmayı amaçlıyor."Sorduğunuz sorunun cevabı zaten metinde var.Yazıyı okuduğunuza eminmisiniz? Dahada açmak gerekirse windows tam sürüm çıkana kadar yayınlanıcak olan önizleme sürümlerini oradan kontrol etmenize olanak vermekte.

@05 Eki 2014 17:31 aynen bende neymiş bi öğreneyim dedim ama :)

preview sürümlerini daha kolay denemek çok heyecan verici bir özellikmiş şok geçirmekteyim şuan.

Windows açık kaynak alternatifi bir sistem geliştiriyor. Açık kaynakta olduğu gibi karmaşayı önlemek ama aynı zamanda kullanıcıların katkıda bulunmasına olanak tanımak için bu işe ayrı bir önem vermeye başlıyor. Alın size kapalıyken açık duran sistem...

@05 Eki 2014 21:16 Microsoft hiçbir zaman açık kaynağa alternatif işletim sistemi çıkarmaz, çıkardığı işletim sistemini insanlara dayatma ve birazda pohpohlama ile kakalar, zamanında XP de böyle geliştiriliyordu ama herkes bu kadar kolay ön sürümlere sürümlerine ulaşamıyordu, linux microsoft un bedava yazılım kaliteli olmaz sağlam olmaz vs cart curt açıklamaları yüzünden çoğu kimse tarafından bilinmiyor, bilinse windows a bu kadar sempati göstermezler

windows 10'mu...windows 9 ne zaman çıktı ki yoksa çıktıda bizmi duymak görmedik...

@05 Eki 2014 21:56 Windows 9'un çıkmaması sebebi şu: Windows 10'un ismi Windows 9 olsaydı eski Windows sürümlerinden olan Windows 95 ve 98 ile isimleri karışabilirdi. Bundan isimler karışmasın diye Windows 9 değil, Windows 10'u çıkardılar.

elim ayağım titredi bu özelliği duyduğumda

Çok güzel bir özellik bulunması iyi olmuş

tam da Windows 10 technical previewden oturum açmıştım bir deneyeyim bakalım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir