Windows 10, Sorunlu Güncellemeleri Kaldıracak

Microsoft, sorunlu güncellemeleri otomatik olarak kaldırmaya yönelik bir işlevi Windows 10'a ekliyor!

Windows 10, Sorunlu Güncellemeleri Kaldıracak

Microsoft, arızalı Windows 10 güncellemeleri otomatik olarak kaldırmaya yönelik bir işlevi işletim sistemine sessizce ekledi.

Son zamanlardaki Windows 10 güncellemeleri sorun çıkarabildiğinden, bu olumlu bir gelişme. İşlevden bahseden yeni bir destek belgesi, belirli sorun giderme adımlarının ardından en son güncellemenin Windows 10 tarafından kaldırılacağını söylüyor. Böyle bir durum gerçekleştiğinde Windows 10, güncellemenin "başlangıç sorunundan kurtarmak için" kaldırıldığını söyleyen bir bildirim gösteriyor. Kaldırılan güncelleme, 30 gün boyunca yüklenmemek üzere engelleniyor. Bu süre içerisinde Microsoft'un güncellemedeki sorunları onarması umuluyor.

Windows Update'in yeni sorunlar oluşturması değil, sorunları ortadan kaldırması gerekiyor. Bu işlevin sessizce sunulmuş olmasının nedeni, bu olabilir. Microsoft, işlevle ilgili bir duyuru yapmadığı gibi, arama motorlarını ilgili sayfayı keşfetmekten de alıkoyduğu gözleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Geçte olsa kavradılar! PC'nin gerçek sahibi onun üzerinde tahakküm sahibi son kullanıcıdır hür iradesi ile istemediği şeyi zorla yaptırmak bütün ülkelerin yerleşik hukuk kurallarına aykırıdır. Umarım bu defter artık kapatılır. 1903 sürümü ile de güncellemeler en azından 1 hafta durdurulabilecek. Gelişmeler iyi umarım yine bir hinlik olmaz.

şimdide kafasına göre bilgisayarlarda silme işlemleridemi yapıyorlar hadi bakalım az kaldı evimize ne zaman gelecekler sivil toplum örgütleri hukukcular uyuyormu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost