Windows 10, Steam platformunda hızlı yükseliyor!

Dünya çapındaki Windows 10 kullanım oranları oldukça yavaş yükselse de, bu platformda işler pek de öyle ilerlemiyor!

  • Cenk Atlı
Windows 10, Steam platformunda hızlı yükseliyor!

Bundan yaklaşık üç ay önce Valve tarafından yayınlanan bir raporda Steam üzerindeki oyuncuların yüzde 38.28'inin Windows 10 kullandığı, buna karşın yüzde 39.96'lık bir kesimin de Windows 7'den yararlandığı ortaya çıkmıştı. Firmanın sunduğu en yeni istatistiklerde ise Steam oyuncularının neredeyse yarısının Windows 10 kullandığı görülüyor.

Steam üzerindeki oyuncuların Mayıs ayına göre yüzde 0.08'lik bir artışla yüzde 95.50'lik gibi oldukça yüksek bir bölümünün de donanımlarında Windows kullandığı belirtiliyor. Bu kullanıcılardan yüzde 44.96'sı oyun ihtiyaçları için Windows 10'un 64-bit'lik versiyonundan yaralanıyor. Bu da yine Mayıs ayına göre bu oranda yüzde 3.38'lük bir artış anlamına geliyor. Windows 7'nin ise yüzde 2.05'lik belirgin bir düşüşle yüzde 36.97'ye gerilediği anlaşılıyor.

Diğer yandan OS X tarafında ise Steam oyun pazar payının yüzde 3.60'ta kalarak pek bir değişikliğe uğramadığı da görülüyor. Yüzde 0.80'lik paya sahip Linux tarafında ise yüzde 0.04'lük bir düşüş söz konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Steam OS tan vazgecildi herhalde. :S

Steam os işe yaramamış. Linux düşüşte çünkü. Tutmayacağı belliydi zaten.

Linux zaten şundan kaybediyor herkesin el attığı bir sistemden hayır gelmiyor bir türlü kararlı olmuyor, daha birini düzeltmeden hemen yeni bir sürüm patlatıyorlar.

@08 Temmuz 2016 07:51 bence android gibi ortak bir uygulama mağazası olmadığından tutmuyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play