Windows 10, Steam'de Windows 7'yi geçti!

Windows 10'daki yenilikler, onu bir platformda daha bir numaralı işletim sistemi yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10, Steam'de Windows 7'yi geçti!
Oyuncuların tercihi, DX12 destekli Windows 10

Windows 7'li oyuncuların sayısı, Windows 10'lu oyun tutkunlarının gerisinde kaldı. En azından Steam'in son rakamlarına göre.

Steam'daki Windows 10 oyuncuları, yüzde 1,54'lük yükselişle Mayıs ayı itibariyle tüm Steam kullanıcılarının yüzde 41,05'ini oluşturdu. Böylece Microsoft'un yeni işletim sistemi, kullanım oranı yüzde 39,02'ye gerileyen Windows 7'yi yüzde 2 geçmiş oldu. Steam'daki diğer işletim sistemlerine baktığımızda Windows 8 ve 8.1'in yüzde 13,02'lik, Windows XP'nin ise yüzde 1,96'lık bir pazar payının olduğunu görüyoruz.

Windows Vista oyuncuları yalnızca yüzde 0,3'lük paya sahipken OS X oyuncuları, yüzde 3,6'lık bir pazar payına sahip görünüyorlar. Rapor, Linux'taki Steam oyuncularının oranının yüzde 0,84 olduğunu gösteriyor.

Ücretsiz yükseltme fırsatının sonuna yaklaştığımızdan Windows 10'a geçişlerin bu ay ve gelecek ay hızlanması bekleniyor. Oyun tutkunlarının Windows 10'u tercih etmesinin nedeni ise DirectX 12 desteği ve Direct X 12'yi destekleyen oyunların sayısının her geçen gün artması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Gayet normal, çünkü Windows'u korsan kullananların çoğu hala Windows 7 kullanıyorlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost