Windows 10, Steam'le birlikte yükseliyor!

Windows 10, önemli bir virajı daha dönerek Microsoft'un yüzünü güldürdü!

  • Onur Seven
Windows 10, Steam'le birlikte yükseliyor!

Windows 10 geçtiğimiz ay PC oyun dünyasında önemli bir kilometre taşına ulaştı. İşletim sistemi artık Steam yüklü bilgisayarların dörtte birinde yüklü durumda.

Valve'nin aylık Steam donanım ve yazılım araştırması, Ekim ayında kullanıcıların yüzde 26.63'lük bir bölümünün Windows 10'un 64 bit sürümünü kullandığını gösteriyor. Yeni nesil işletim sisteminin 32 bitlik sürümünü çalıştıran kullanıcı oranı ise yüzde 1.01 seviyelerinde. Bu da eklenirse Windows 10'un toplamda yüzde 27.64'lük bir orana sahip olduğu görülüyor.

Bu sonuçlar Windows 10'un, Steam kurulumlarında yüzde 20.52'ye ulaşan Windows 8/8.1 kombinasyonu ile arasındaki mesafeyi açtığını ortaya koymuş oldu. Windows 7 ise yüzde 44.42 ile tartışmasız şekilde listenin ilk sırasında yer alıyor. Sonuçlar ayrıca Windows'un, Steam kurulumlarında toplamda yüzde 95.39 paya ulaşarak hala Mac OS X'e karşı ezici üstünlüğünü korumaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

Yeni oyunların DirectX 12 desteğiyle birlikte gelmesi işletim sisteminin önümüzdeki aylarda daha da fazla benimsenmesini sağlayacak. Çünkü PC oyunlarının çok daha hızlı çalışacağını vadeden yeni grafik teknolojisi DirectX 12, sadece Windows 10 işletim sistemi üzerinde çalışabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Resmin haberle alakasını çözemedim :/

@SonKraLL Steam Valve tarafından kurulmuş bir platform. Sana Halflife 1, Halflife 2, Portal 1 ve Portal 2 oyunlarını öneriyorum.

@SonKraLL valve'ın eski logosu. valve ise steam'ın sahibi olan şirket. logoyu half life oynadıysan görmüşsündür.

@SonKraLL Bu Valve yani Steam'ı kuran şirketin bir zamanlar oyunlarında çıkan ikonik logodur

@SonKraLL Resim Valvenin simgesi half lifeda falan görmüşsündür.Steam'i ise Valve kurmuştur.

2k'lımısın SonKrall? Valve'in logosu bu resim. hiç half-life oynamadın sanırım?

@05 Kasım 2015 16:09 ..ne işaret eder. Malesef günümüzde gençler arasında bu sorun çok yaygınlaşmış durumda. Birbirlerini bazı anlamsız rakamlar üzerinden eleştirerek kendilerini diğerlerinden daha üstün görme çabasındalar. Bu gerçekten büyük bir sorun ve gençlerimizin iyi-doğru eğitilmediğini gösteriyor. Umarım en yakın zamanda sözde eğitimden, özde eğitime geçeriz ve bu tip sorunların önü alınır. Zor ama imkansız değil !

Nostalji olmuş Hile file

Half life Valve ait Valve de Steame. Ne kadar cahil adamlar var eski oyuncular bunu zaten bilir. Türkiyede steam olmasa daha çok oyun korsan kalırdı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play