Windows 10 Teknik Ön İzleme hazır; İndirin...

Windows 10, beklenen ilk ön izleme sürümü ile bazı ceplere geldi. İşte o cepler ve indirmenin yolu!

Windows 10 Teknik Ön İzleme hazır; İndirin...
Neowin

Microsoft, uzun zamandır beklenen Windows 10 teknik ön izleme sürümünü, tüm Lumia'lara olmasa da, bazı Lumia modellerine dağıtmaya başladı. Teknik ön izleme sürümünü alan ilk cihazların, Lumia 830'u saymazsak, giriş seviyesi - orta seviye modeller olması dikkat çekiyor: Lumia 630, 635, 636, 638, 730...

Eğer bu telefonlardan birine sahipseniz, Windows 10 teknik ön izleme sürümünü indirebilmek için yapmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle buraya tıklayarak Windows Insider programına katılmanız gerekecek. Hemen ardından da, buradaki Windows Insider uygulamasını indirip cihazınıza yüklemeniz ve çalıştırmanız isteniyor.

Ama bizce her şeyden önce yapmanız gereken ilk iş, bu sürümü telefonunuza gerçekten yüklemek isteyip istemediğinize karar vermek. Microsoft yöneticisi Gabriel Aul, bugüne kadar yaptıkları hiç bir denemede, hiç bir telefonun "tuğla" olmadığını söylüyor ama herhangi bir garanti de vermediklerinin altını çiziyor. Ayrıca bunun bir ön izleme sürümü olduğu unutulmamalı; telefonunuzun bazı özellikleri, bu sürümde çalışması gerektiği gibi çalışmayabilir. Microsoft, her ne kadar bir geri dönüş aracı yayınlayacağını söyle de, işlerin ters gitme ihtimalini aklınızın bir köşesinde bulundurmanızda yarar var.

Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünde neler yeni, neler çalışmıyor? Haberimizin ikinci sayfasında...

Neler yeni; neler çalışmıyor?

Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümünde kullanıcıları bekleyen bazı yenilikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

* Arka plana resim atayabilme,
* İyileştirilmiş sesten metine çevirme özelliği, 
* Bildirim merkezine eklenen daha fazla kısayol (VPN, Kamera gibi...),
* Yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması,
* Ekranın tepesinde beliren "toast" bildirimlerine aynı yerden cevap verebilme,
* Dosya yöneticisi.

Bu arada Teknik Ön İzleme sürümünde dikkat çeken ilk hatalardan da bahsetmekte yarar var. Öncelikle VPN özelliği çalışmıyor. Daha da kötüsü, pek çok kullanıcı, mobil veri alışverişinin çalışmadığını rapor ediyor. Ayrıca yine erken bildirimlere göre, Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü, Microsoft Band ile ciddi senkronizasyon sorunları yaşıyor.

Kısacası, Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümü, şu an için çok erken bir sürümü andırıyor ve eğer meraklı bir kullanıcı değilseniz, bir sonraki sürümü beklemenizde bizce yarar var. Yine de son kararı vermek; tabii ki size kalmış...

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Biraz beklemekte fayda var. Edindiğim bilgilere göre gerçekten çok çok erken bir sürüm ve telefonu tuğlaya çevirme riski var.

Tabiki yükleyeceğim dayanamam ki :)

kaynak sağlam. Fransızca, Almanca, Vietnamca ve Türkçe Cortana geliyor.

@13 Şub 2015 01:00 bu konuda ciddi misin? o.O doğruysa bi sevindirik oldum :)

@13 Şub 2015 01:00 Buna olumsuz yorum veren arkadaş acaba o sırada ne düşünüyordu

Microsoft durdu durdu; en sonunda bombayı patlattı. W10 tek kelimeyle başka hiçbir işletim sistemine veya cihaza ihtiyaç duyurmayacak bir İS olmuş. Tek mağaza, tek işletim sistemi, tek ürün ailesi. Olay bitmiştir.

Ayrıca dosya şifreleme gelmiş (file vault benzeri)

Ön izleme olduğu halde harika olmuş

Daha fazla ozellik ilerleyen beta guncellemeleriyke eklenicek

ios alın dert etmeyin. yaşasın aypıl

Yav winciler bırakın bu işleri. Win10 gelsin görürsünüz yok o gelsin bu gelsin. Hani telefona ekstra ne gelmiş. Herşey aynı en büyük değişiklik sanirim dosya yöneticisi. Bravo Windows dosya yöneticisi yapmış harikasın Windows helal windows

Berbat görünüyor

Arkaplana resim koyulabiliyor muhteşem bir özellik, dünyada bir ilki gerçekleştirmiş tebrikler microsoft Windows Phone candır aşktır bir tutku bir felsefe ve bir yaşam biçimidir <3

Amiral gemisine yüklenmemeside çok hoş bir ayrıntı

Harika bir işletim sistemi kusursuz ve müthiş ve harika ve süper. Zaten microsoft kalitesi tartışılmaz yaşanır. Ama lumialar çöp ve takoz. M8 for Windows müthiş ve takoz değil çok şık.

Çok gecikmiş yenilikler

Yeni sisitemden çok yama gibi bişey yıl olmuş 2015 arkaplana resim koyma nedir la özellik listesinde

Bir umut baktımda arayüz leş gibi hala

Htclere gelcek mi??

Wp artık benim için bitmiştir.

Teknik ön izleme surumundeki hatalar giderilebiliyor yöntemleri yazmamışsınız. Ayrıca w10 bir çok özelliği kendinde barındırıyor. Ios ve androidde olmayan özellikler bunlar. Elinizde Windows telefon yoksa fazla eleştiri yapmayın. Arayuz farklı olacak zaten basit mi olsun ?

iosda bile dosya yöneticisi yok artık windowsda var vaybe

hala vasat ve hala acemice. Microsoft 2015 yılında bile hatalarından ders çıkaramıyor ne yazık ki...

denim denim diye aylarca reklam yaptılar. 1 saatte güncelleme yaptı telefon. gördüğüm bir kaç küçük değişiklik hepsi o. 1) mp3 bluetooth ile gönderilemiyor. 2) dns ayarı yapılamıyor. 3) bildirim merkezi yine 4 tane kısayol alabiliyor. yapsana 10 tane kardeşim. isteyen istediği kısayolu yapsın. 4) başlangıç ekranına bir dosyanın ya da fotoğrafın kısayolu konulamıyor. 5) lumia 925 için söylüyorum. başlangıç ekranın sağında ve solundaki siyah boşlukları daha fazla kutucuk eklendiğinde kutucukların boyutlarını büyütmek için kullansana. küçük kutucuklar çok küçük kalıyor. ve orta boy olanlar ekranın alt tarafında yarım görünüyor. bunu ayarlamak bu kadar zor mu. 6) ekranı dik tuttuğumuzda ekrana sığmayan ana başlıklar bir kez kaydırılarak ne yazdığı gösterilse daha iyi olur. 7) ekran döndürme çok kötü çalışıyor. algılaması için illa tam 90 derece yapmak lazım. nasıl bir sistem yaptınız kardeşim andorid gibi çalışamıyor mu sizin ekran yönü. böyle eksikleri gidermezse sonu pek iyi olmaz. koskoca yazılım firması bunları nasıl görmüyor anlamış değilim. çalışanların hepsi iphone mu kullanıyor yoksa ??

@13 Şub 2015 17:05 hakketen android z2 ye şıkürler olsun senin yorumumnu okuyunca android özgürlüktür ah şu Google olmasa bide ram şişmeyecek te bakma işte . bende bu win 10 z2 nasıl kurarız diyecektim yorumunu okuyunca vaz geçtim tamamlansa bile win 10 dan bir şey olmaz elize kelepçe takmak gibi win 10 , iossa bonumuza kelepçe takmak oluyor bu kısıtlamalar nedir yaw.

Hayal kırıklığına uğradım radikal değişiklikler bekliyordum

bu sadece teknik önizleme windows 10 un %10 u bile deil deidklerine göre metro stilini getireceklermiş. adamlar yükleyip kullanın diye yayınlamadılar. kullanıcıların ısrarına dayanamayıp yayınladılar. yükleyip görmeleri için.ön yargıdan önce kararlı sürümü bekleyin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play