Windows 10 telefonlara mı geliyor?

Microsoft'un Windows 10'u telefonlara da getireceğine dair yeni iddialar hız kazanıyor!

Windows 10 telefonlara mı geliyor?

Sızıntılar doğruysa Microsoft, Windows 10'un akıllı telefonlara özel bir sürümünü test etmeye başladı bile.

Eski Microsoft çalışanı Nazwil Najeeb'in Twitter'da paylaştığı bilgiye göre Windows'un telefonlara özel üç sürümü, şu sıralar Microsoft tarafından test ediliyor. Najeeb'e göre bu sürümlere Windows 10'un 8.15.12434 numaralı yapısı da dahil bulunuyor. Microsoft, Windows 10'un tanıtımında masaüstü sürümü hakkında bilgiler vermiş olsa da, işletim sisteminin telefona özel sürümü hakkında şimdiye kadar pek ipucu vermedi.

Bununla beraber Windows 10'un Eylül'deki tanıtımında görünen küçük bir resimde Microsoft'un canlı kutucukları kullanmaya devam ettiği görünüyordu. Firma, Windows Phone 7'den bu yana giriş ekranında kutucuklu giriş ekranı stilini kullanıyor.

Windows 10, telefonlar, tabletler, laptop'lar ve masaüstü PC'ler arasında çalışacak bir işletim sistemi olarak tanıtılmıştı. Bu nedenle firmanın onu telefonlara getirmesi beklenen bir gelişme.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Güzel bir fikir, projeksiyonlu telefon olsa bilgisayarın hep yanında...

Android Lollipop yalayı dursun Windows akıyor. IOS desen hala bluetooth 'la dosya gönderemiyonuz demi hahahaha :D

Nazwil Najeeb Değil Onun ismi Nawzil Najeeb yanlış yazmışınız.Nawzil arkadaşım bana sizin onun İsmini doğru yazmanızı söylememi istedi.

fikir manyak ama uygulama nasıl olacak bakalım göreceğiz zamanla

Ben koku yongası bekliyorum.Bence bunu yapan çok buyuk sukse yapıcak zira her tur ortam, yemek, cicek ,doga kokusu anında karsı tarafa gondermek etkileyici ve daha fazla etkilesimi artıran bir duygu.

PC'lerde olduğu gibi istediğimiz os u kurmaya az kaldı diyebilirmiyiz? O özgürlüğü bize verirlermi. Her osu destekleyen donanımlı telefonlar hiçte fena olmaz. Öylesine cahilligime verin

Gelecekse güncelleme olarak gelsin. Öyle yeni telefon aldırmalar falan yok!

Evet guncelleme seklinde gelsi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir