Windows 10 temiz yükleme daha kolay olacak!

Microsoft, Windows 10'u sıfırdan kurmayı kolaylaştıracak yeni yolu yakında bize sunacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Temiz yükleme daha kolay olacak!

Microsoft, Windows 10'u bilgisayarınıza sıfırdan yüklemeyi kolaylaştırmak üzere yeni bir yol üzerinde çalışıyor. Yazılım devinin yeni aracı, bu işi eskisinden kolay bir hale getirecek.

Windows Insider takımının program yöneticisi tarafından duyurulan araç, Windows 10'un yakında çıkacak bir önizleme sürümünde yer alacak. Yapılan açıklamadan aracın kullanıma hazır hale gelmek üzere olduğu, üzerinde son rötuşların yapıldığı anlaşılıyor. Microsoft'un araçla ilgili kullanıcıların geri bildirimini bekleyeceği de söyleniyor.

Windows 7 veya 8.1'den yükseltmek yerine baştan Windows 10 yüklemek, hem zaman açısından, hem de çıkabilecek sorunları engellemek açısından çok daha rahat bir yol. Windows 10'u temiz bir makineye yüklemek şu an zor olmasa da, daha kullanıcı dostu bir araca elbette itirazımız olmayacak.

Yeni aracı muhtemelen Windows 10 için yayınlanacak olan büyük güncelleme Anniversary Update ile birlikte kullanmaya başlayacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows 10 içinde bişeyler yapmaya çalıştılar ama berbat bir sonuç oldu. Bakalım şimdi ne yapacaklar.

İnternette dolaşan iso'larla zaten temiz kurulum yapılabiliyor. Bu neyin kafası?

Yükseltme yapanlar, ancak işin uzmanlarının düzeltebileceği, bazen de düzeltilemeyen bir sürü sorunla karşılaşıp tekrar eskisine dönüyor. İnternete bağlanmayan mı dersin, uyumluluk sorunları mı dersin ne ararsan var. Yüklemeyi herkes bir şekilde hallediyor. Gidip hataları düzeltecegine boş işlerle uğraşmaya devam ediyor.

Win 10 ne çektirdi bana. Ben ki her zaman temiz bilgisayar ile çalışmayı seven biri olarak 5 veya 6 aya bir format atan biriyimdir Win 8.1'de bu ihtiyacı neredeyse hiç hissetmemiştim. Ancak Win 10 ile birlikte 9 ay içinde 3. formatım. Bi ara güncelleme gelirken start menüsü çalışmaz oldu, bi ara güncellediler kağnı oldu. Win 10 deney tahtası gibi birşey olsa gerek. Bedava dağıtılmış olması ve bu dağıtmın bitimine doğru daha stabil çalışmaya başlaması bunun kanıtı olsa gerek.

İşte bu ya! Büyüksün Microsoft.

Bu konuyla ilgili Microsoft'a bir proje göndereceğim ve sıfır sistem kurmak sorun olmaktan çıkacak! Harika bir proje ama Microsoft'un ve tüm ekosistemin üzerine düşen görevler var...

windows 10 hayal kırıklığı hiç elle tutulur yenilik yok. 8.1 daha stabil. sadece dx12 var çöp

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost