Windows 10'un testinde zirve noktası

Microsoft gülüyor: Windows 10'u kurup deneyenlerin sayısı, daha şimdiden bu rakama ulaştı!

  • Cem Şancı
Windows 10'u 2 milyon kişi test ediyor!

Microsoft'un Windows 8 hüsranından sonra, aynı mantıkla geliştirmeye başladığı Windows 9'u çöpe atıp sıfırdan üzerinde çalışmaya başladığı Windows 10, daha piyasaya çıkmadan çok sayıda kullanıcının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Microsoft'un açık testine katılarak Windows 10'u bilgisayarlarına indiren ve test eden kullanıcılarının toplam sayısı 2 milyon kişiye ulaşmış durumda.

Windows 10, modern uygulamalarla birlikte kullanıcıları cezbedecek yeni işletim sistemi olarak görülüyor ve kullanıcıların geri bildirimleri dikkate alınarak tasarımı dikkatle hazırlanıyor. Ayrıca Windows 10, hem mobilde hem de masa üstünde farklı Windows platformları uygulamasına da son veriyor. Böylece masa üstü PC'ler/Laptoplar gibi tabletler ve telefonlar da Windows 10 ile çalışacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

3 milyonu aştı microsoftun verilerine göre

Bazı kullanıcılara göre; Windows Vista = Windows 8 Windows 7 = Windows 10 ??

Windows 10 sıfırdan filan değil. Bakıldığında 8.1 den farkı nedir? Özellikler eklenmiş olabilir fakat sıfırdan yapılmaya başlanmış değil.

@28 Oca 2015 19:42 bunu söylersen hem microsoft u, hem de microsoft diinine inananlardan eksi yersin. Sakın ha, microsoft veya justin bieber hakkında yorum yapma

@28 Oca 2015 23:05 sen nasıl bir kafa yaşıyorsun microsoft dini nedir ya

@28 Oca 2015 19:42 NT kerneli Windows Vista'dan beri aynıydı. Yani 7 veya 8.x kullanıyorsan, aslında Vista'nın geliştirilmiş halini kullanıyorsun. 10 ile NT kerneli yeni sürüme geçti. Windows 7'den beri DX11 kullanılıyordu, DX12 çıkıyor. Vista'nın çekirdeği stabil olmadığı için sistem ihtiyaçları çok arttı, Windows 10 ise 512MB RAM Dual Core telefonlarda bile çalışıyor. Demek ki neymiş? Her şey baktığında kutucuk görünce "8'den farkı yok." demekle olmuyormuş. Tabii ki de tamamen sıfırdan yapılmadı bu sistem, ama Windows 8'den farksız demek de hakaret olur.

İlgi var ama memnuniyet yok, nabıcaz...

microsoft 2 windows ta bir iyi windows çıkarıyor kaçırmayın.

kullanıcı önizleme çıksın artık ya teknik işlerle uğraştırmayın bizi :)

İlk denemede alışamadım bildriç cubugu keske gorsel olaymış...

Lumia 1020 kulanıyorum inşallah tam sürümu ile gelir.Bu arada pc telefon aynı işletim sistemi bir ara da iyi bir çıkış.Ah birde storunda tango olsa.

Lumia 1020 kulanıyorum inşallah tam sürümu ile gelir.Bu arada pc telefon aynı işletim sistemi bir ara da iyi bir çıkış.Ah birde storunda tango olsa.

çalışacak ama keşke başlat menüsüyle kalmayıp masaüstü pclere biraz daha özen gösterilseymiş daha mutlu olurdum win7yi sıfr bu yüzden bırakamıyo bi çok kişi sonu xp gibi olmasında win7ninde güzel hatırlayalım yağni temel desteği kesilmiş bir çöp değil masaüstü ve görselliğin ön planda tutulduğu geniş kitleye hitap eden bir windows olarak hatırlayalım burdan bill gatese sesleniyorum lütfen masaüstü ve laptoplara biraz daha özen göstermenizi rica ediyorum

kurdum kullandım evet gerçekten güzel sistem ama anında 8.1 e dönüş yaptım, çünkü daha tamamlanmamış bir sistem ve stabil çalışmıyor sürekli donma takılmalar yaşatıyor ama tamamlanmamış bir sistem kötülenmez yapı olarak gayet güzel olacak belli ki.

Kullanıyorum ve beklenildiği gibi çok fazla hata var ve bu hataların pek fazla çözümü yok. Mesela geçen gün bilgisayarımda kullandığım hesabımı Microsoft hesabımdan ayırdıktan sonra başlat menüsü, bildirim menüsü, arama menüsü ve tüm Metro uygulamaları çalışmayı durdurdu. Microsoft henüz bunun çözümünü bulabilmiş değil. PowerShell'de sorunu düzeltmek için çalıştırmam istenen kodlar çalışmadı ve ekstradan yüklediğim programların servislerini kapatmama rağmen düzelmedi. Hataları saymazsak güzel sistem. Driver sorunları ya da uyumluluk sorunları çıkabilir tabii. Metro arayüzü de mis gibi olmuş. Yeni ikonlar falan şık duruyor. Eminim Windows 7 kullanıcıları bile beğenecektir bu yeni Metro'yu. Tavsiyem, bir sanal makinede Windows 10'u denemeniz. Bu kadar fazla hata varken bazı salaklar gibi (Ben) ana bilgisayarınıza Windows 10 formatı atmamalısınız. (Yeni Microsoft CEO'su ne yaptığını biliyor. Microsoft için puan olarak Steve/10 veriyorum.)

Test ettikten sonra Windows 8.1e dönüş yapanların sayısı daha önemli...

@29 Oca 2015 01:05 testten sonra 7 ye dönenler daha önemli yine win7 ve win 10 çifsitem kulanacaz gibi iyi bir şey çıkmazsa win 10 da sırf dx12 için kuruyoruz.

mobil tablet diye yırtınıyor ms widget desteği bile yok.

@29 Oca 2015 05:45 wigdete gerek yok canlı kutucuklar var zaten

siz kullanmazını bilmiyorsunuz . bende ilk önce indirdim sonra tekrar wim.8 e döndüm ama sonra tekrar indirdim . donma sebebine gelince win 10 da update kısmna gelirseniz güncelleme yapıyor bittikten sonra yeniden başlatın çok hızlı

valla adam gibi yapsalar iyi olacak.eski bilgisayarları da düşünürler ins

ben hariç herkes denemiş :( , ah format gerekmese direk yüklerim de bilgisayarda gerekli dosyalar var tabi birazda üşengeçlik :(

Teknik Önizleme sürümü hatalarıyla milleti soğuttular Windows 10 dan...

@30 Oca 2015 11:10 Türk aklı işte... Adamlar sitelerinde kim indirsin kim indirmesin, indirenler ne beklemeli, MS indirenlerden ne bekliyor tek tek anlatmışlar. İndirme tuşunun altına iki saniye baksaydın şu anda bu yorumu yapmazdın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play