Windows 10 testlerinde son durum açıklandı!

Windows 10'un önizleme sürümünün en çok hangi sisteme kurulduğu açıklandı! Son durum, haberimizde...

  • Cem Şancı
Windows 10 testlerinde son durum açıklandı!

Microsoft, 2015 baharında yayınlayacağı Windows 10'un testlerine hızla devam ediyor. Windows 10'un yeni 9860 sürümü test kullanıcılarına açıldıktan sonra, kullanım oranları da açıklandı. Kullanıcıların yüzde 41'i teknik önizleme sürümünü masaüstü bilgisayarına kurmuş durumda. Laptop'larına Windows 10 kuranların oranı ise yüzde 32. Yüzde 2'lik bir dilimin ise, Windows 10'u tabletlerinde kullandığı dikkat çekiyor.

Yeni sürümde Windows 10'un MKV dosyalarına doğal destek verdiği, bazı yeni animasyonlar eklendiği ve çeşitli alanlarda iyileştirilmeler yapıldığı göze çarpıyor.

Windows 10'un bir sonraki test sürümünün ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor ancak Microsoft, çok hızlı bir şekilde yeni sürümler hazırlayıp indirilmeye sunarak işletim sistemini hızla, bahar aylarına yetiştirmek istiyor. Dolayısıyla, Windows 10'da her an yeni sürprizler, yeni gelişmeler olabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Parallels ten akıyoruz. Sonunda Windows kullanım olarak Apple gibi son kullanıcıyı düşünerek bir işletim sistemi yazmış. Ancak beta olduğundan olsa gerek Parallels e kurduğum 8.1 den daha yavaş.

@27 Eki 2014 20:28 Henüz Geliştirici Önizleme sürümünde ve beta bile değil. Tüketici Önizleme sürümü daha iyi olacaktır.

Eğer Tahmin Ettiğim Özellikler de Eklenirse Windows 10 Microsoft'da Devrim Yaratacak...

@27 Eki 2014 20:32 tahmin ettiğin devrim niteliğindeki özellikleri de söyleseydin de bilseydik. mkv codeci koydular diye devrim yaptıklarını düşünüyorsan pek de iyi özellikler düşündüğünü sanmıyorum.

Son sürümü kullanıyorum. Eğer teklif ettiğim gibi canlı kutuları masaüstüne koyarlarsa windows 10 hem tablet hem pc hem de laptop ta devrim yaratır.

Microsoft oturup sıfırdan bir sistem yazmadığı sürece devrim falan yapamaz...

@27 Eki 2014 23:52 ne içtin sen ? pc oyunumu yazıyorlar ? kaç çeşit işletim sistemi var biliyonmu gerçekte ? mac os bile Linux çekirdeğinden bi Windows farklı

mvk dışında codec paketi yüklemeden her türlü medya dosyasını açabilsek, iso ve zipin yanında cab, rar, 7z gibi dosyaları windows gezgini üzerinden görebilirsek, office word'un temel sürümü windowsa entegre olursa ilgi çekebilir bence windows.

@28 Eki 2014 01:49 abi naptın sen de o kadar şeyi nasıl versin Office nasıl satılcak o zaman

Atom işlemcili Netbook'a kurdum, Windows 7 ve Windows 8'deki beyin durmaları gitti, bilgisayar düzgün çalışmaya başladı. Ancak bu daha son sürüm değil, son sürüm çıktığında arkaplanda çalışan gereksiz uygulamalar nedeniyle sistemin beyni yeniden sulanmaya başlar.

bu kaç günlük

MS 3.parti şirketlerin program geliştirenleri yaptığını Windowsa doğrudan yahut dolaylı entegre ederse, ekmekleri ile oynar iş ortaklarının desteklerini kesebilir. O şiketleri satın alması icab eder ki küstürmesin şu saatden sonra bunada ihtiyacı çok Windowsunu kur diğer ücretli programları satın al....MS'da kazansın iş ortaklarıda, codecleri, 7z 1 zahmet kendin kur ücretsiz zaten...Kendi web tarayıcısı İE dahili geliyor diye kopan tantanaları unutmayın:))

masaüstü=virtual machine

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play