Windows 10 Toplu Yaması Siyah Ekrana Yol Açtı

Toplu güncelleme sonrasında çıkan garip sorun, az sayıda da olsa, Windows 10 kullanıcılarını korkuttu!

Windows 10 Toplu Yaması Siyah Ekrana Yol Açtı

Windows 10 için yayınlanan en son toplu güncellemeler, bazı PC'lerde "siyah ekran" sorununa yol açtı. Sorunu yaşayan kullanıcılar ciddi bir sorundan endişe etseler de, çözüm oldukça basit.

Windows Latest'e göre sorun, Nisan 2018 güncellemesini kullananlarda ve Ekim 2018 güncellemesini yükleyenlerde ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte sorunun çok az sayıda kullanıcıyı etkilediği anlaşılıyor. Başta da belirttiğimiz gibi sorun, en son yamaları yüklediğinizde ve yükleme için PC'yi baştan başlattığınızda ortaya çıkıyor.

Microsoft'un da farkında olduğu sorunu ortadan kaldırmak için siyah ekranı gördüğünüzde Ctrl + Alt + Del tuşlarına basıp, sağ alttaki güç düğmesine tıklayın ve Yeniden başlat seçeneğine tıklayın. PC'niz yeniden başladığında her şey normale dönmüş olacak.

Büyük bir sorun olmasa da, siyah ekran birçok kullanıcının yüreğini ağzına getirmiş olabilir. Nihayetinde sabah işe başlayacak olan kimse, bilgisayarını açtığında siyah bir ekranla karşılaşmayı istemeyecektir. Microsoft, sorunu gidermek için çalıştığını söylüyor, yani kısa bir süre sonra sorun tamamen ortadan kalkmış olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

teşekkürler chip kulakların çınlasın windows

Son iki büyük güncellemede de sorun yaşadım. Oyunlarda makinam kasmaya başladı. Sıfır temiz kurulumla sorunları aşabildim. Windows büyük sürüm güncellemeleri 3. parti yazılım ve sürücülerde ciddi sorunlar yaşatıyor. Gereksiz yere performans düşüşlerine neden oluyor.

Windows bozulsun yav, Chip! Linux kazansın!

bende benim bilgisayarımda sorun var sanıyordum. Ulan hep sıkıntıyı kendimde arıyorum.. Halbuki kendi sistemleri sorunlu.

Bütün güncellemeleri yüklüyorum. Bugüne kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Linux desteği yaygınlaşırsa Windows kullanmayı düşünmüyorum. Karşılaştığınız her sorunda, temiz önyükleme veya format seçeneği sunuyorlar. Onların parayla veremediği desteği, diğer kullanıcılar veriyor. En iyi yaptıkları şey, telemetri sistemiyle bilgilerimizi toplamak.

ben de baska sorunlar cıktı. Virüs olmadığı halde Tanılama hizmeti çalışmıyor, Güv duvarı kendi kendine kapanıyor Servisler kod 1082 hatası veriyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost