Windows 10, uygulama yönetimini de geliştirdi

Windows 10, "fazla sade" kalan bu işlevi kullanıcıları memnun edecek biçimde güncelledi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10, uygulama yönetimini geliştirdi!

Microsoft'un henüz derlediği 10036 numaralı Windows 10 yapısı, geçtiğimiz günlerde gayri resmi yollardan indirilebilir hale gelmişti. Bu durumun üzerine gelmekte olan sızıntılar, henüz sona ermiş değil.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde "Uygulamalar ve işlevler" ekranının solda 9926 numaralı yapıdaki halini, sağdaysa 10036 numaralı yapıdaki son halini görüyorsunuz. Yenilenen ekranda yeni sıralama seçenekleri, belirli sürücülere göz atma ve uygulamanın ismini yazarak aratma gibi işlevler gözden kaçmıyor. Windows Mağazası'na ait olmayan uygulamaların da listede yer alması dikkat çekiyor.

Büyütmek için tıklayın

Kullanıcıları memnun edebilecek yeniliklerden bir tanesi, uygulamayı bir depolama cihazından diğerine kolayca taşıyabilmek olsa gerek. Windows'lu cihazının depolama alanını SD kart ile genişleten kullanıcılar, az kullandıkları uygulamaları karta taşıyarak değerli dahili depolama alanından tasarruf edebilirler.

Microsoft, Windows 10'a kullanıcı deneyimini iyileştirecek küçük yenilikler eklemeye devam ediyor. Bu ilavelerin önümüzdeki yapılarda da devam etmesini umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

mac alın keyfinize bakın

@19 Mar 2015 15:19 Paran varsa ve olacağına dair garantin de varsa sen al. Onun dışında 2 çözüm var ya Linux Dağıtımlarından birini kullanırsın ve yin Mac kadar kısıtlı ama Mac kadar iyi olmayan uygulamaları alırsın (arayüzü hariç tabi) Ya da Windows kullanırsın ama sorunlarına katlanırsın (Meeeecbuuren)

@19 Mar 2015 15:19 mac alın o kadar para verip istediğinizi yapamayın kaç tane mac için uyumlu oyun var ?

@19 Mar 2015 15:19 Oda ne biri bişimi dedi mac mı? Oda ne

@19 Mar 2015 15:19 mac alın kafayı yiyin saç baş kalmasın, yada gidin hapihaneye girin aynı şey bir apple kulanmakla

Windows 10 hem PC'de hem telefonda hem tablette hem de Xbox'ta kral oldu.

maca oyun için Windows yüklenebileceğini bilmeyen cahiller bile burda yorum yapabiliyor ya. mac oyun için değil zevk için kullanılır. ayrıca steam mac e geldiğinden beri oyunları da macte oynayabiliyorsunuz.

sonunda microsoft bunu da yaptı :D adam bu özelliği resmen androidten almış ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play