Windows 10 yapı 10036'dan sızıntı var!

Windows 10'un geçen hafta derlenen bir yapısından ekran görüntüleri, ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 yapı 10036'dan sızıntı var!
(Ekran görüntüleri: Wzor.net)

Microsoft, neredeyse iki aydır bizlere yeni bir Windows 10 yapısı sunmadı. Firmanın yeni yapıları hızla sunmak istediğini biliyoruz, ancak geliştirme sırasında yaşanan sorunlar bu planları engellemiş olabilir.

Bu ay sızan birkaç yapıya şahit olmuş, dolayısıyla yeni ekran görüntülerine bakabilmiştik. Yeni sızan 10036 numaralı yapı ise geçtiğimiz hafta derlenmiş görünüyor. Yapının fbl_impressive bölümüne ait olması iyi bir haber çünkü bu, onun Windows 10'u deneyen "Insider"lara yönelik olduğunu gösteriyor.

Yeni yapılarda ortaya çıkması en çok beklenen yenilik, Spartan ancak bu yapıda da yeni web tarayıcısına rastlanmıyor. Yapı 10036'da daha önce gördüğümüz yeni yükleme ekranı da yok, ancak saydam Başlat menüsü ve yeni oturum açma ekranı yerli yerinde.

Daha fazla ekran görüntüsü için sonraki sayfalarımıza göz atın.

Yapı 10036'dan ekran görüntüleri

Ve iki ekran görüntüsü daha!

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Tek kelimeyle harika. MS bunu bedava verecek deniyor bence bu kadar güzel işletim sistemi 400 TL olarak satılmalı diye düşünüyorum.

@13 Mar 2015 19:53 Evin tapusunu da verelim mi?

@13 Mar 2015 19:53 bence kendini satıp al buna harika diyorsan?

@14 Mar 2015 11:22 başbakana bu adama dokunmak sevaptır diyenlerle aynı kafa işte daha ne beklersin bu kafadan :)

@14 Mar 2015 19:03 19:53tekiyoruma karşılık yazdım yanlış anlaşılmasın :)

İyice garipleşti -_- özellikle 2. fotoğraf beni benden aldı.

Linux hic kullanmadim (android haric) linuxa gecsemmi lutfen alinti cevap yapin bana artik bu win dandik gelio android root lu telefon varken windovs a kufur edesimcgelio bide linux windovs gibi cok az crack kullaninca 2yilda bi format istermi

@13 Mar 2015 22:13 linux program diye birşey yok. Herşey saçma sapan kodlarla yapılıyor. Hele bi geç Windows un değerini o zaman anlarsın

@13 Mar 2015 22:13 OYUN OYNAMAYI DÜŞÜNMÜYORSAN KESİNLİKLE GEÇ DERİM hele hele sadece film izleyip internette gezip sıradan günlük aktiviteler yapıyorsan kesinlikle geç LİNUX MİNT ile başlamanı öneririm

"Lanet" simgeleri değiştirmişlerdir umarım ama çöp kutusundan dolayı pek öyle gözükmüyor.

Tasarim olarak çok kötü, basit ve ucuz gözüküyor. windows her gecen gün daha kötüye gidiyor, kimse bunu anlamış değil,

Sadece win8 kullananlara bedava

@14 Mar 2015 07:03 win7 kullananlara da bedava doğru düzgün okursan

ikonlar aynı hala rezil bi görüntü

Mükemmel gerçekten. Bu windows en iyisi olacak.

microsoft yine aynı hataları yapıyor artık bıkmadı hata yapmaktan. tüketicinin istemediği ve gerçekten rezalet görünen ikonları zorla koyamazsın. windows 8de yaptıkları yetmedi hala ders de çıkarmıyor.

xp sp3 forever

@14 Mar 2015 12:02 anladık PC donanımın kaldırmıyor ;) sus bari..sen mi biliyorsun MS mi?

Linux mint kullan hızı fark edersin.. e beraberinde güvenlik de cabası..ee birazcık zorlanabilirsinamaalışınca gayet güzel..

ayrıca kurulum arayüzü de değişecek diyorlar..

Şu 2. resimdeki yöntemi 1-2 sene önce burada yorum yazan birinin yorumunda görmüştüm (ama onunki bundan çok daha iyi bir görünüm sunuyordu). bir de internette birinin modifiye ettiği Win7'yi gördüm adam vistayla 8 deki bazı güzel şeyleri bir araya getirmiş üstelik cam şefaflığını kullanan arayüzde ! Onu gördükten sonra bu çöp gibi geldi bana en azından görünüm olarak :D

arkadaş hangi mantıktır bu siyah tema kullanırken arkada kalan pencere daha da koyulaşması yada en azından aynı kalması gerekirken beyaza dönüyor ve dikkati dağatıyor. Sanırım tasarlayanlar beyni pazardan almış.

Leş gibi görünüyor yemin ederim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play