Windows 10 yapı 10064'ten görüntüler sızdı!

Windows 10'un yeni bir yapısından yeni ekran görüntüleri internete düştü! Hepsi, içeride...

Windows 10 yapı 10064'ten görüntüler sızdı!

Windows 10 için hareketli bir haftayı geride bıraktık. Birkaç gün önce yeni mobil yapısını ve internete sızan bir masaüstü yapısını gördüğümüz Windows 10'un bu kez yeni bir yapısı sızmadı, ancak bir o kadar ilgi çeken ekran görüntüleri ortaya çıktı.

10064 numaralı yapıdan sızan ekran görüntülerinde arayüzde önemli bir değişiklik göze çarpmıyor. Görüntülerden işletim sisteminin tema rengini değiştirmenin mümkün olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bu yeni yapıda (desteklenen dillerde) Cortana'yı çalıştırmaya yarayan arama çubuğunun rengi, siyah bir görev çubuğu seçmeniz halinde işletim sisteminin rengini alıyor. Daha önce ortaya çıkan yeni Geri Dönüşüm Kutusu simgesi, bu yapıda da var.

Sızan yapı, bunların dışında daha önce bilmediğimiz yeniliklere yer vermiyor. Yapıdaki Spartan web tarayıcısı, en azından arayüz olarak önceki sızıntılardakiyle aynı görünüyor.

Sızan Windows 10 yapısından daha fazla görüntü için, sonraki sayfamıza göz atın.

Yapı 10064'ten iki kare daha!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Çirkinlikte üstüne tanımayacağız gibi.

Şu çöp kutusu simgesini beğenen var ya ona şaşırıyorum. Microsofttaki tasarımcılar da bu tip galiba. Kafaları Windows 2000de kalmış. İlerleyin artık?

@20 Nisan 2015 16:33 ilerleyin artık yazıp sonuna soru işareti koymak ne demek biri açıklasın bunu bana. İşletim sistemi yazıyor adamlar, sen hala imla kurallarını öğrenememişsin. Syntax diye bir şey var bildin mi?

bir şu simgeleri değiştirseler birde çince görüntü yayınlamasalar. güzel görüneceği varsa da çinceyle karmaşık ve çirkin görünüyor :)

@20 Nisan 2015 23:09 Yok be dostum, kurdum kullandım, Çince'de, Türkçe'de görsellik berbat. Ha büyük ekranlarda sırıtmaz o ayrı.

Berbat ötesi, nasıl bir zevktir bu tasarrımı yapan kişi...

Tema rengi masaüstü resmine göre değişiyor, resimdeki renk tonu tema rengini değiştiriyor.10049 sürümünde de bu özellik var.

win10 satılasıya kadar, 500 kez daha sızdıracaklar herhalde...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir