Windows 10 yapı 10102'den yeni kareler!

Windows 10'un yeni bir yapısından sızan ekran görüntülerinde işte bu değişiklikler göze çarpıyor!

Windows 10 yapı 10102'den yeni kareler!

Windows 10'un yeni 10102 yapısından sızan ekran görüntüleri, dijital asistan Cortana'nın görev çubuğuyla biraz daha bütünleştiğini gösterdi. Bunun yanında Microsoft, canlı kutucuklara 3 boyutlu efekt eklemiş.

Görüntüler küçük de olsa, Cortana'nın ayarlarına sol taraftaki "hamburger" düğmesine (üç yatay çizgili düğme) tıklayarak ulaşılabildiğini açıkça gösteriyor. Cortana'nın kendisinde yapı 10061'e göre herhangi bir değişiklik yok, en azından görünümü aynı. Bununla birlikte karelere bakacak olursak işlev, Windows 10'un farklı işlevleri bir araya getiren, bir merkez haline gelecek gibi görünüyor.

Daha fazla resim ve bir animasyon, haberimizin sonraki sayfasında.

Yapı 10102'den daha fazla kare ve animasyon

Son olarak yeni eklenen canlı kutucuk animasyonu, kutucukların üç boyutlu bir animasyonla dönmesini sağlıyor. Yapı 10102 hakkında şimdilik bilinenler bu kadar, ancak RTM sürümüne yaklaşırken yeni özellikler görmek, gerçekten de güzel.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Halen başlat menüsü gibi menüleri ve çoğu kısmı telefon sürümünde olmasına rağmen windows 7 deki aeroyu kullanarak çok daha şık bir şekilde yapabilecekken işi zora sokma yolunda (ara yüz konusunda ne zaman akıllanacaklar bir bilsek) :/

Windows 10 mutlaka Türkçe gelecek zaten ama Cortana'ya ne olacak. Sistemle bu kadar entegre bir uygulamanın Türkçe işletim sisteminde kullanılamaması resmen kısıtlı Windows 10 kullanıyoruz gibi olur. Microsoft'un bunu gözardı etmemesi lazım.

@28 Nisan 2015 22:31 Boşuna beklemeyin. Widowsların türkçeleştirmesi bile sankiTürkiyeye lütuf yaparmışçasına hissetmelerini sağlıyor sanki microsoftun.Windows 7 den sonraki bir kaç sistemde de aynı türkçelerştirme hatalarının olmasıdnan bunu anlayabilirsiniz. Ayrıca bu kdar isteğe cevap bile vermeyen bir şirketin ürününü neredeyse kendi yapmış gibi savunan bir güruh ta ancak bizim ülkemizde bulunur. E şimdi adamlar da haklı değiller mi ? Böyle bir sürü bulmuşlar güdüyorlar :D

@28 Nisan 2015 22:31 Eğer windows, cortana'nın kullandığı dilde değilse, cortana olmayacak.

adı üstünde Cort ana cortlarsa karışmam zaten tr dil desteği yok şimdiden tr kulanıcıları için cort.

Berbat tasarım hala yerinde duruyor.

3D olayı eğer gerçek olursa, güzel bir imaj vermiş bence. Build 2015 Konferansını izledikten sonra Cortana'nın Türkçe olmayışı bizler için büyük kısıtlama haline gelecek gibi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir