Windows 10 yapı 10123'ten kareler sızdı!

Windows 10'un bazı değişiklikler içeren yeni bir yapısı, karelerle kendini gösterdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 yapı 10123'ten kareler sızdı!

Windows 10'un çıkış tarihi yaklaştıkça, işletim sistemine olan merak da artıyor. Şanslıyız ki sızıntılar konusunda hiç kıtlık yaşamıyoruz, neredeyse her gün karşımıza yeni kareler çıkıyor.

Bu seferki sızıntının kaynağı ise Çince web sitesi ITHome. Yapı 10123'ten sızan ekran görüntülerinde canlı kutucukların vurgu renginde küçük bir değişiklik yapıldığı, Windows 7 kullanıcılarının yakından tanıdığı "Yedekle ve geri yükle" işlevinin de geri döndüğü gözleniyor.

En önemli değişikliklerden biri ise Microsoft Edge'e eklenen InPrivate gezinti özelliği. Bunun yanında yeni web tarayıcısının parolaları ve formları kaydetmesini sağlayabiliyorsunuz.

Windows 10'un Ayarlar uygulamasında yapılan bir değişiklik ise, Cortana'ya "Feedback" yani geri bildirim düğmesini ekliyor. Bu düğme sayesinde geliştirme takımına önerilerde bulunmanız kolaylaşıyor.

Windows 10 yapı 10123'ten sızan karelere galerimizde yakından bakabilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sızıntılar her gün ortaya çıkıyor fakat yeni özellik yok

ben 5 aydır windows 10 deneme sürümünü kullanıyorum.isteseydiniz size bilgi ve her türlü görüntüyü gönderirdim.Çine kadar gitmenize gerek yoktu. kullandıgım sürüm icin microsoft benden geri bildirim istiyor sürekli bende veriyorum.

@16 Mayıs 2015 11:44 senin bu yorumunu alıp facebooka koysak cümle alem bu haline güler kardeşim çok komik duruma düştüğünün farkında mısın

Böyle olursa eğer ki kullanırsam bunu çözene alışana kadar adamın ömrü biter.!

"InPrivate"ın sözde olduğu gerçeğini tüm akıllı insanlar biliyor tabi ama diğerleri bir süre yerler gibi geliyor.Türkçe Cortanayı da çoook bekleriz.

Yedekle ve geri yükle özelllllliğinin geri gelmesi çok iyi olmuş :D

Win8.1 lisansı olan cihazlar yükseltme olarak değilde sıfırdan iso olarak kurarsak yinede windows etkinleşir mi,yoksa sadece yükseltme hakkımız mı oluyor ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play