Windows 10 yapı 10125, simgeleri güncelledi!

Microsoft, Windows 10'un simgelerini bir kez daha yeniledi! İşte Yapı 10125'te görünen simgeler...

Windows 10 yapı 10125, simgeleri güncelledi!
Windows 10 yapı 10125Neowin.net

Windows 10'un son yapısında değişen simgeler, Microsoft'un kullanıcılarına kulak verdiğinin yeni bir işareti.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Windows 10'un Geri Dönüşüm Kutusu'nun simgesini değiştirdiğinde internet, küçük çaplı bir çalkantı yaşamıştı. Firma, gelen yoğun geri bildirimlerin ardından yeni bir Geri Dönüşüm Kutusu simgesi ortaya çıkarmıştı. Şimdiyse Microsoft'un biraz daha ileri giderek birkaç simgeyi güncellediğini görüyoruz.

Windows 10 yapı 10122Neowin.net

Yapı 10125'ten alınan ekran görüntüsüne yakından baktığımızda sürücü simgelerinin, Insider'lara yayınlanan bir önceki yapı olan 10122'ye göre değiştiğini görüyoruz. Simgelerin eskisinden çok daha iyi göründüğünü düşünüyoruz. Microsoft, simgelerin tekrar değişip değişmeyeceği hakkında ipucu vermese de, firmanın bu aşamadan sonra yeni özellikler eklemek yerine hataları gidermeye odaklanacağı söyleniyor.

Neowin.net

Simgesi güncellenen araçlar arasında Dosya Gezgini, Bilgisayarım, Ağ ve Denetim Masası da var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Kişiselleştirme konusunu biraz geliştirseler de insanlara eziyet etmeseler olmaz mı ? Sırf bu sebepten bir çok insan Windows 7 yi bırakmıyor.Görünümdeki hiç bir şeyi istediğimiz değiştiremeyecekmiyiz ? Yani şunları yapmak çok mu zor :şeffaflık konusunda,herhangi bir yenrin rengini değiştirme konusunda kullanıcıyı serbest bırakmak(özellikle şu pencerelerdeki beyaz arka plandan nefret ediyoruz),sistem seslerini istediği gibi değiştirebilmek ve eski Aero temasını isteyene aktive imkanı vermek. Y1

@25 Mayıs 2015 14:55 Bunu microsofta göndermelisin

@25 Mayıs 2015 19:30 Mikrosoft da çok dikkate alıyor e postaları ya !

Y2 Eleştireceklere şimdiden söyleyelim;Klasörlerin arka planı eski windows sürümlerinde tam beyaz yapılmazdı. Gözü korumak için bu çok faydalı oluyordu.(bakınız:video ve resim düzenleme programları)Şimdi diyeceksiniz ki 3. parti yazılımla...Niye ben fazladan yazılım kullanayım sırf bunun için ? (ekran başındayken beyaz arka planla bir süreyi geçirdiğinizde gözleriniz çok daha fazla yoruluyor.)Ayrıca skyDrive istemiyoruz.Yani sistemi kendi elimizle budamak mı gerek bunu kaldırabilmek için illa.

Y3 bun lara ek olarak sistemin neredeyse hiç bir özelliğini ek bir yazılım yüklemeden göreme imkanınız bulunmuyor.Hatta bazen görmek için yazılım bile bulunmuyor. Yani işlemcinin,ram'in ana kartın ve ekran kartının ısısı (Özellikle yaz aylarında ve yük altındayken çok önemli)yüklenme oranları ,internet üzerideki veri akışı (karşıdan ve karşıya yükleme) bunun gibi şeyler için windows 7 de ekranın kenarında sürekli 3-4 ekran aracı çalıştırıyoruz. Yazmakla bitmez ama bunlar zor olmamalı diyoruz.

@25 Mayıs 2015 15:09 deranzo hacı istediğin işletim sistemini yapmaları imkansız sen en iyisi kafanı böyle şeylerle yorma performas önemlidir gerisi boştur bir bilgisayarda ne yapıyorsun film internete gez oyun oyna felan filan yanı bunlar önemli gerisi yalan performas gerçek deranzo

@25 Mayıs 2015 20:33 Deranzo'yu anlamadım da arkadaşım bana işlerimi yapabileceğim bir sistem lazım. Performanslı yada performanssız sağlığımı bozmadan işlerimi yapabilmek ilk sırada geliyor. Performans ise bunlar sağlandıktan sonra gelir. Ha gönderme yaptıysan anlarım. :)

yeni simgeler çok güzel olmuşlar. bundan bir öncekiler gerçekten iğrençti

daha kötüye gidiyor git gide tek renk tasarım yapcaklar daha göz yormayan renkler seçeçeklerıne daha çocukça gözüken renkler seçiyorlar

iyi hoşta 7 deki simgelerden ne farkı kaldıki daha farklı daha güzel olabilirdi hep kolaya kaçıyorlar

allahım es sabır... flopy disk driver ı ne yapayım ben.. başlat menüsünü alıyonda yerine koyduğun şeye bak.. win8 aldım win7 kullanıyorum herhalde win10 çıksın xp mi kullan diyor.. ne ima ediyor bu Windows anlamadım gitti..

Linux kullan, binlerce ikon paketinden istediğini iki satır kodla kur. Hala birilerinin bir şeyler lütfetmesini bekliyorsunuz Windows kullananlar. Kontrolü ele alın Linux kullanın.

Bilmem tecelli mi yoksa ki kader, beni bir vefasız ms a yazmışlar :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir