Windows 10 yapı 10158'den kareler!

Windows 10'un bir yapısı daha ortaya çıktı! İşte Yapı 10158'deki değişiklikler ve ekran görüntüleri.

Windows 10 yapı 10158'den kareler!
Ekran görüntüleri: Neowin.net

Microsoft, Windows 10 yapı 10158'i işletim sistemini test eden kullanıcılar için indirmeye sundu. Peki finale her geçen gün biraz daha yaklaşan Windows 10'un yeni yapısında hangi değişiklikler var?

Edge, bu yapıyla birlikte koyu renkli temasına kavuşurken Cortana'da birkaç arayüz güncellemesi yapılmış. Bunun yanında dijital asistan, artık Office 365'le birlikte çalışabiliyor. Güncellenen Photos uygulamasına birkaç arayüz geliştirmesi de uygulanmış. Tablet modunda devreye giren Continuum, sahip olduğu sorunların bazılarından kurtulurken, animasyonları iyileştirilmiş.

Başlat menüsüne eklenen yeni bir yetenek ise, sol taraftan yukarıya kaydırdığınızda "Tüm uygulamalar" ekranını açmanızı sağlıyor. Bu kısayol, tablet modunda da çalışıyor. Eylem merkezindeki ayarlar kısayoluna sağ tıkladığınızda ise tüm ayarlara gidebiliyor veya öğeyi açabiliyorsunuz.

Microsoft Wi-Fi

Yapıya "yeni" eklenen "Microsoft Wi-Fi" uygulaması, dünya çapındaki Wi-Fi noktalarına tek bir ödeme kaynağı yoluyla kolayca bağlanmanızı sağlıyor. Ülkenizde Microsoft'un desteklediği Wi-Fi noktalarına bağlanmaya izin veren uygulama, ücretli bir yapıya sahip. Uygulama, Windows 10 içerisinde daha önce "Network beta" adıyla sunulmaktaydı.

Wi-Fi hizmetinden faydalanmak için interneti kullanacağınız saat kadar ödeme yapıyorsunuz, yani aylık ödemede bulunmuyorsunuz.

RTM sürümüne yaklaşmış olsak da önizleme yapılarını günlük kullanım için önermiyoruz. Bu tür yapıların, bazı bilgisayarlarda sorunsuz çalışsa da, bazılarında beklemedik sorunlar çıkarabildiğini unutmamak gerekiyor.

Windows 10 yapı 10158'den ekran görüntüleri, galerimizde!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Windows 10'nu bekliyorum ; sevgilimi beklemediğim kadar...

@30 Haziran 2015 18:36 sevgilin olmadığından olabilir mi

10159 da çıktı şu an indiriyorum windows update üzerinden

10158 yüklenirken %3 te takıldı kaldı.. Bilgisayarı yeniden başlatınca 10159 yüklendi..:)

nereden indiricem arkadaşlar wındows update görmüyor 159 veya 158 i 10130 da kaldı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir