Windows 10 yapı 10166, indirmeye hazır!

Yayınlanmasına 3 haftadan az bir zaman kalan Windows 10'un yeni bir yapısı daha, yayında!

Windows 10 yapı 10166, indirmeye sunuldu!

Windows 10'un bu ayın sonundaki çıkışına sayılı günler kaldı. Microsoft ise yeni önizleme yapılarını indirmeye sunmaya devam ediyor. Karşımızdaki en son yapı, bir dizi onarımla gelen yapı 10166.

"Hızlı" kanalına kayıtlı kullanıcıların indirilebildiği yapı 10166, işletim sisteminde son düzeltmeleri yapıyor. Bunun yanında ABD'nin Seattle şehrinde yaşayanlar için özel bir işlev de sunacak. Bu şehirde yaşayan kullanıcılar, Microsoft Wi-Fi uygulamasını kullanarak ücretli Wi-Fi hizmeti satın alabilecekler. Kullanıcılar, hizmet hazır olduğunda "Windows Store'dan Wi-Fi satın al" seçeneğini görmeye başlayacaklar. Hizmeti satın alırken kullanılabilen ödeme seçenekleri arasında kredi kartı, bankamatik kartı, Microsoft Gift Card ve PayPal var.

Windows 10'un önizleme sürümünü kullanıyorsanız, en son yapıya güncellemek için Windows Update'i kullanabilir veya Windows Insider web sitesinden ISO dosyasını indirebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Halen ara yüzü düzeltmediler. ! Şu başlat menüsündeki şeffaf ve siyah(veya farklı renk de kullanılabilmeli) görünümü bire bir olarak tüm pencere çubuklarına uygulamaktan aciz olmak bu büyüklükte bir şirket için çok komik duruyor. Yalan ise yalan deyin ama...

@10 Temmuz 2015 21:21 Yalanın âlâsı... Win10'da tema renklendirilebiliyor. Hatta kutucukları ve senin sadece siyah olduğunu iddia ettiğin başlat menüsü arayüzüne birbirlerinden farklı renkler bile atanabiliyor. Başlat menüsü, bildirim ve eylem merkezi vs. tüm modern arayüz senin seçtiğin renk olabiliyor. Şeffaflık açılıp kapatılabiliyor. Başlat menüsü tam ekran veya klasik başlat menüsü şeklinde ayarlanabiliyor. Bilinçli yorum yapmaktan aciz olmak senin için çok komik duruyor. Yalansa yalan de.

@10 Temmuz 2015 21:21 sana kesinlikle katılıyorum. windows arayüzü ile uğraşmamak, değiştirmemek için saki özel bi çaba harcıyorlar. şu arayüzü kullanışlı hale getir artık

Arayüzü beğenmedim resmen kütük gibi duruyor , estetikten nasibini almamış.

@11 Temmuz 2015 12:30 Arkadaşlar değiştirebiliyorsunuz dediğimizde ne anlıyorsunuz?

@11 Temmuz 2015 12:30 şu arayüzü beğeniyorum demekle microsoft fanıyım demek aynı şeydir. bunu beğenen olamaz gerçekten. 20 yıl öncesinin temasını kullanıyoruz sanki.

Bu arayüzü kim tasarladı allah aşkına resmen sıçmışlar windows 7 den hiçmi ilham almadınız 2015 yılındayız böyle arayüz mü olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir