Windows 10 yapı 14393.222, herkese açıldı!

Geçtiğimiz günlerde Insider'lara sunulan Windows 10 yapısı, tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 yapı 14393.222, üretim halkasında

Microsoft, 14393.222 numaralı Windows 10 yapısını birkaç gün önce "Slow" ve "Release Preview" halkasındaki kullanıcılarına dağıtmaya başlamıştı. Firma şimdi bu yapıyı Insider olmayan normal kullanıcılara da (Production halkası) dağıtmaya başladı.

Bu arada telefonlara özel Windows 10 Mobile yapı 14393.221, Insider'lara PC'dekinden de önce gelmişti, ancak yapı Windows Central'a göre halen Production kanalına sunulmuş değil. Ancak canınızı sıkmayın, çünkü güncellemenin telefonunuza ulaşması muhtemelen çok uzun sürmeyecek.

Yapıdaki değişiklikler, daha önce açıklananla hemen hemen aynı. Değişiklikler arasında şunlar bulunuyor:

  • Windows Update Agent, paylaşımlı sürücüler, VPN, clustering, HTTP indirmeleri, Internet Explorer 11 ve Hyper V platformunda yapılan güvenilirlik geliştirmeleri.
  • Push ve yerel uyarıların performansı geliştirildi.
  • Store'dan oyun indirme ve güncelleme artık daha sorunsuz.
  • Yönetici haklarına sahip komut satırında sürücü eşleştirme bazen çalışmıyordu.

Değişikliklerin detaylı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gerçekten illallah ettirdi. Updateleri kendi kendine alıp Ağ Trafiğinin içine etti tabi. Etkin saatlerde alması anlamsız.

@Burakbasar o kadar çok update alıyor ki artık hangi saatte alırsa alsın farketmez.

@Burakbasar Nedense güncelleştirmeleri indirirken internet felç oluyor sanki torrent indiriyormuşsun gibi. Herhalde indirirken bir de gönderme yapıyor. Ama güncelleştirmeleri gönderme yapmasını kapattığım halde nasıl gönderme yapıyor anlamış değilim.

Guncelleme sorunu var ise komple guncellemeleri kapatin bende oyle hic internet konusunda sikinti yapmiyor istedigimde acip guncellemeleri yuklenmesini sagliyorum arastirin programsiz olarak guncellestirmeleri bulursunuz.

hadi bana sormuyorsun ne indirdigini kac mb / gb olduğunu goster bari bende biliyim noluyor ne bitiyor kendi kafasına gore takılıyor.

Sen de yorum yaz