Windows 10 yüklenme sayısı artıyor!

Windows 10, 3 aylık süre içerisinde bakın kaç bilgisayara girmeyi başarmış...

  • Onur Seven
Windows 10 yüklenme sayısı 120 milyonu aştı

Piyasaya çıktığı ilk günden bu yana geçen üç aylık zaman diliminde Windows 10'un 120 milyondan fazla masaüstü, laptop ve tablete yüklendiği bildiriliyor. Bu ayın başında düzenlenen Surface Pro 4 ve Surface Book tanıtım etkinliğinde 110 milyon seviyelerinde olan rakam 10 milyon daha artmış durumda.

120 milyon resmi bir rakam değil ancak Winbeta bunu şirket içi kaynaklardan aldığı haberlere dayandırıyor. Microsoft'un Windows 10 ile hedefi üç yıl içerisinde yeni işletim sistemini birkaç milyar cihaza taşıyabilmek. Şirketin Windows 10'u akıllı telefonlar, Xbox oyun konsulu ve Internet of Things (Nesnelerin İnterneti) kavramını kapsayacak şekilde genişletmesi göz önüne alındığında bu sayı mantıklı gibi görünüyor.

Windows 10 için erken yorumlar genelde olumlu olsa da işletim sisteminin uzun vadede hala bazı kusurları olduğu söylenebilir. Microsoft, yeni işletim sistemi için Kasım ayında yayınlayacağı büyük güncellemeyle bunları gidermeyi planlıyor. Yenileme ile gelecek en büyük özelliğin ise mesajlaşma uygulaması Skype entegrasyonu olması bekleniyor. Bu hamle Microsoft'un Mesajlar ve FaceTime uygulamaları için OS X El Capitan'a cevabı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

henüz tavsiye edebileceğim kadar iyi değil, bakalım kasım ayındaki güncellemeden sonra nasıl olacak.

@hanzele ............... zaten kopya oyun oynatmıyor..biz öğrenciler fakiriz. 360 lira verip oyun alamayız..bu nedenle de asla yüklemeyeceğiz. Windows zenginin yanında ,,şerefsizler..fakiri düşünmezler..abd.deki oyunlar 20 dolar türkiyede 300 lira yakın ..nasıl alabiliriz. lanetolası windows milleti aldatıyor.bedava verecekmiş..yükledik KOPYA OYUN oynatmayor...gece gündüz bu vindovsa beddüalar ediyoruz..inşallah batar..oyunları türkiyeye geldiğinde orj.oyunlar 10 kat artıyor..mecburen kopya

@31 Ekim 2015 10:48 Hangi oyunlar mesela?

Microsoft, Kervan yolda düzelir konsepti ile kabul edilebilir bazı kusurları göze alarak yola çıktı ve istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Kusursuz işletim sistemi ütopyadır! Bektaşi Babaya sormuşlar içki helal mi haram mı, -ağza göre değişir, demiş. Her kullanıcı farklı beklentiler içersinde, geniş spektrumda bazılarına kafi gelmese de Windows 10 bence Windows 7 kadar beğendiğim hatta üzerinde bir işletim sistemi oldu.

Mükemmel bir işletim sistemi

Windows 10 yüklenme rekorları kırıyorsa nedeni mükemmel bir işletim sistemi olması değildir bedava olmasıdır

Windows 10 iğrenç bir işletim sistemi. Windows çok kullandım ama benim için bitti artık. 2017 yılını bekliyorum Androidli bilgisayarlar çıkarsa düşünmeden alıcam. Bu Windows belasından kurtulayım.

@30 Ekim 2015 19:04 android pc leri bekleme git direk macbook al

@30 Ekim 2015 19:04 kesinlikle sana tavsiyem macbook alman, kalan son windows yüklü makinamı satıp yerine imac yada mac mini alacam.

@30 Ekim 2015 19:04 yahu neyi bekliyorsunuz anlamadım. Gidin ubuntu veya başka bir linux dağıtımı kurun kafaniz rahat etsin. Öyle eskisi gibi de driver sorunları falan yok uzun süredir. Hatalar da bulunduğu anda güncelleniyor zaten. Yok kasım güncellemesi aralık güncellemesi falan bunlar boş işler.

@30 Ekim 2015 19:04 Sen fanboy fanatik bile olamazsın sen başlı başına bir ucubesin neye göre söylüyorsun bunları sanki bilgisayar mimarı bilgisayar mühendisi veya sistem mühendisi gibi biri kernel düzeyinde konuşuyor havası katmışsın ama boş teneke misali vurunca anlamsız sesler çıkan insanlarda yorum yapar

@30 Ekim 2015 19:04 Microsoft ve Apple bu işte profesyonel Google yokken Apple ve Microsoft vardı. Android pc alma bence.

finali hala çıkmamışmı:((( sevemedim bunu win8 bundan daha canlıydı..

Windows Candır can :) asla vazgeçemem her ısletim sistemi yavaşlıyor zamanlar herkes formatlıyor androıtınden tut ios ne kadar windowsta aynı ama en ıyısı bence bılgısayarlar ıcın:)

Peki yüklendikten sonra kaç kişi tarafından silindi? Yazılımdan anlamayanlarada yeni laptoplarla beraber win10 kakalanıyor, sırf bu mecburiyetten dolayı laptop almıyorum. MacBook Air almayı planlıyorum.

Amd sürücüleri daha tam oturmadı. Yeni güncellemenin ardından tüm oyunlar 10 Numara alışacaktır. Yılbaşına kada biraz sabır......

edge müthiş hızlı win10 da :)

windows update vasıtasıyla zorla insanlara dayatılırsa tabiki de bu kadar yüksek rakama ulaşır!

ön anlaşma yapalı aylar oldu..hala gelecek...

@31 Ekim 2015 09:46 https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 buradan işletim sistemin kaç bitse uygun olanı seçip w 10 yükseltme programını indir yükselt beklemene gerek yok

kopya oyuncular olarak windowsun bütün yetkililerine beddua ediyoruz.çtnkü paramız yok..orj.oyun alamıyoruz.bu win..10,da orj.oyun dışında hepsini iptal ediyormuş..kopya oyunları..lanet olsun ve bin belasını bulsun bütün yetkileri...inş............................................win...senden nefret ediyor..Türkiye fukaraları

@31 Ekim 2015 10:50 nereden uyduruyorsun bilmem ama yok öyle bir şey ben oynuyorum kopa oyun w 10da sorunsuz

@31 Ekim 2015 10:50 Biz bi ton para verip oyun alıyoruz sen bedava yüklüyorsun ve kurulmadığı için kızıyorsun. Oyun şirketi size hakkını helal etmezse sen yandın.

Yukleyip kac kisi benim gibi hayal kirikligina ugrayip geri dondu acaba. Yukleme sayisini degil kurulum sayisini verin. Manipülasyon...

yok beğenmedim windows 10 yükseltim ama sistemi hata verdi sonra kendi kapandı bekledim daha da açılmadı sakın yükseltmeyiniz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play