Windows 10'a Bir Yenilik Daha!

İkinci büyük Windows 10 güncellemesi Creators Update yaklaşırken, sunacağı yeniliklere de her geçen gün bir yenisi ekleniyor!

Windows 10'a bir yenilik daha!

Windows 10'a gelecek olan ikinci büyük güncelleme, yani Creators Update hakkında her geçen gün yeni bir özellik daha ortaya çıkıyor. Tabii ki bu özellikleri, yayınlanan Insider yapıları sayesinde öğrenebiliyoruz.

Henüz yayınlanmasa da, internete çoktan sızmış olan 14997 no'lu yapıda, Windows Phone kullanıcılarının zaten sahip olduğu bir özelliğin, artık Windows 10 PC sürümüne de geleceğini görüyoruz: Kutucukları klasörlere yerleştirebilmek.

Başlat menüsündeki kutucuklar ile, PC kullanıcıları henüz klasör oluşturamıyor. Windows'lu telefon kullananlar ise, Windows Phone 8.1'den beri, bir kutucuğu diğerinin üzerine taşıyarak, klasör oluşturma şansına sahip. İşte bu özellik, Creators Update ile, resmi olarak Windows 10'lu PC'lere de geliyor ve Windows'lu telefonlarda çalıştığı gibi çalışacağı biliniyor.

Eğer siz de Insider sürümlerini kullanıyorsanız, 14997 numaralı yapıya önümüzdeki hafta kavuşacaksınız; tabi internete sızan dosyaları indirecek ve kuracak kadar "cesur" değilseniz..

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Windows 10 kadar karman çorman iki arada bir derede kalmış bir işletim sistemi yok.

@27 Aralık 2016 16:36 sen pcden anlamıyor olabilirsin bu görüş sana göre

İyi özellikler getirmişler! Fakat, daha da geliştirilmesi lazım. Örneğin, Windows Gezgini'nin yenilenmesi ve yeni özellikler getirilmesi, Windows Vista altyapısının artık değiştirilmesi. İnteraktif kutucuklar diyeceğim fakat MS herhalde bu özellikten vazgeçti...

ne büyük yenilik, adeta mucize!

win7 deki başlat menüsünün kutucuklu hali geliyor. koy normal başlat menüsünü iş bitsin be kardeşim.

Sonradan oluşturulan kutucukların çoğu mavi zemin üzerine "e" harfi ile geliyor. Sitenin kendi ikonu yada kullanıcının oluşturabileceği bir ikon ile değiştirilemiyor. Böyle olunca karşınıza bir sürü e harfli mavi kutucuklar çıkıyor. Aradığınız site ya da uygulamayı bulana kadar zaman harcanıyor. Bu yenilikle birlikte herhangi bir kutucuğun üzerine gelip, sağ tıklayıp özelliklerden "ikonu değiştir" diye bir komut olsa sorun çözülür. Öyle olursa aradığımızı bir bakışta bulabiliriz...

windows 10 cok kasıyor ve cok sarj yiyor. biraz hafifletmeleri lazim.

Sen de yorum yaz