Windows 10'a "hayır" demek artık mümkün!

Microsoft'un "Windows 10'a yükseltin" baskısından bıktıysanız, bu yeni seçenek sizin için!

  • Cenk Atlı
Windows 10'a "hayır" demek artık mümkün!

Microsoft'un, Windows 10'a "yükseltme talebi" konusunda ne kadar ısrarcı olduğunu herhalde bütün Windows kullanıcıları defalarca tanık olmuştur. 29 Temmuz'dan sonra artık ücretsiz güncelleme imkanı sunmayacak olan firmanın bu talebini hala görmezden gelmek isteyenlere iyi bir haberimiz var.

Microsoft, bu yükseltme talebini içeren açılır pencerelerde "şimdi güncelle" ya da "daha sonra güncelle" gibi iki seçenek sunuyordu. Bu güncellemeyi hiçbir zaman yapmak istemeyen kullanıcılar da zorunlu olarak "daha sonra güncelle" seçeneğini işaretliyor ve bir süre sonra aynı pencereyle yine karşılaşıyorlardı. Bir diğer olasılık ise X simgesine tıklayıp pencereyi kapatmaktı ama bu da, bir süre sonra aynı pencere ile karşılaşmayı engellemiyordu.

Firma artık biraz daha ayrıntılı bir seçenek sunarak güncellemeyi istemeyen kullanıcıları da bu denkleme dahil ediyor. Güncellemenin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir tarih gösterilmeye başlayan pencerede, bu tarihi değiştirme ya da zamanlanan güncellemeyi tamamen iptal etme seçeneği mevcut. Windows 10'u istemeyen kullanıcılar buna tıklayarak yükseltmeyi iptal edebiliyor.

Yine de tekrar hatırlatmakta fayda var; 29 Temmuz'dan sonra Windows 10 ücretsiz geçiş yapmak mümkün olmayacak. Bu yüzden, teklifin son günlerinde karar verirken iki kez düşünmenizi öneriyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Hepsi geçecek, orijinal kullananlardan bahsediyorum. Korsan kullananları kaale bile almıyorum, hırsızla işimiz olmaz!

@22 Mayıs 2016 00:18 Home sürümüne 400-500 lira veremiyor herkes maalesef. Saçma saçma konuşma.

@22 Mayıs 2016 00:18 Microsoft korsanlar da geçirtiyor politikası gereği.

@22 Mayıs 2016 00:18 windows 8i geçer anca windows 10un kullanımı.

@22 Mayıs 2016 11:20 en dandik kasa bile 700 liradan aşağı değil ki artık herkeste 1500 lira üstü notebook veya daha pahalı kasa pcler var. Bilgisayara gelince binlerce lira verip yazılıma gelince "para vermiyoruz :(" demek sahte bi neden. Bilgisayara paran varsa ayzılıma da olacak. Ya da alternatifleri kullanırsın ücretsiz babalar gibi linux var. Kur ubuntu kur mint mis gibi kullan. Ha yok ben Windows olmadan yapamam programım var oyunum var diyosan o zaman adamların parasını vereceksin.

@22 Mayıs 2016 00:18 baksan 2 bine leptop almışsındır içinden de OEM windows çıkmıştır sen de kendini lord zannetmişsindir. hayatında kaç tane ücretli yazılım aldın acaba? bir arkadaşın da dediği windows için 400 lira para vermiş olamazsın. sen ya da aklı başında bir başkası.

@22 Mayıs 2016 00:18 Gidin 50 TL ye internetten key alın kutulu almanız gerekmiyor.

@22 Mayıs 2016 17:40 Ben vermedim ilk kendime ait bilgisayarım Windows XP ile geliyordu, pek tabi lisanslıydı (escort marka). Sonra Debian(Linux tabanlı dağıtım) kullanmaya başladım, akabinde Ubuntu v.s. derken şimdi Mint kullanıyorum. Evet ben o kadar para vermem bu sebeple ücretsiz ve yasal olan Linux dağıtımlarını kullanıyorum. Hırsızlığınıza kılıf bulmayın. Evinize hırsız girse, hırsıza " aa bu senin hakkın evet al git" diyecek misin? Siz anca kendinizi kandırırsınız hırsız hırsızdır !

@23 Mayıs 2016 10:11 HIRSIZ HIRSIZDIR diye bağırıyorsun ya Windows 7`den beridir Lİnux`tan özellik çalan Microsoft`a ne diyorsun onu merak ettim! Başarı elde etmekle hiçbir ortak noktası bulunmayan mafyavari şekilde tekel olması sayesinde Windows`u bedava olsa dahi kullanmayacak Milyar kullanıcıya kullandırtılan ve 100 Dolar`a işletim sistemi satmayı bedava görüp print screen gibi uyduruk özellikleri dahi kaldırarak satan canavarların haksız savunuculuğunu yapmaktan daha iyi birşey bulamadın mı?

@23 Mayıs 2016 10:11 Windows dediğin çöp %90`ı çalıntı, öyle esinlenme filan demiyorum alenen çalmaktan bahsediyorum. Microsoft Apple hırsızlık yaparsa önemli değil, millet cracklı kullanıyorsa bas bas bağırırım tepkimi veririm demek nasıl bir karakterdir! Eğer bilmiyordum diyorsan buradan esip gürleyeceğine önce ondan sonra yaz! Sevgili hırsızlığa karşı çok tepkili arkadaş; Microsoft çaldığı kurbanlarından sadece birkaçı: üniversiteden patent çalmaktan 2 kez tazminat ödedi, 2. Linux

@24 Mayıs 2016 18:44 Çalmak derken? Esinlenmek o. Ben Linux yahut Windows farketmez, telif varsa ücreti verilecek aksi hırsızlıktır. Kılıf aramayı bırakın!

@24 Mayıs 2016 22:09 ESİNLENMEK Mİ!? Hocam önce siz neyin hırsızlık neyin esinlenmek olduğunu bir öğrenin! Kendisi çalarsa esinlenmeden sayılırların efendisi Microsoft, California üniversitesine patenti kullanma hakkı için izin istiyor, Üniversite yönetimi de izin vermiyor, bu Microsoft`u durdurmuyor patenti ürünlerinde direkt kullanmaya başlıyor, haliyle mahkemeye veriliyor 500 Milyon Dolar tazminat ödüyor ama o patent sayesinde Milyarlarca Dolar kazanmışken o 500 Milyon Dolar devede kulak tabi

@22 Mayıs 2016 19:02 ms lisansa sözleşmesine aykırı dediğiniz yine korsan kulanıyorsunuz birde 50 tl veriyorsunuz asıl korsan budur para vermeyen ler ise lisansız kulanıcıdır.

Microsoft'un en kral işletim sistemi XP'dir, o eskiyince de yerine yeni kral gelmiştir - Windows 7. Windows 7'yi hiç bozmanıza değmez, kurun tepe tepe kullanın. Herşey adam gibi çalışır, olması gerektiği gibi, eski donanımları tanır, driver sorunu yoktur, tüm oyunları çalıştırır. Windows 10'a geçen de bin pişman, geçmeyen de. Zaten Microsoft da başta çok iddaalı konuşmuştu, yok efendim 1 milyar Windows 10 cihazı bilmem ne. Nerede, 300 milyonda kaldılar, şiştiler resmen.

Tabii bedava yapar, ısrarla yükselt der, korsanları görmezden gelir çünkü w10 bir casus yazılımdır. Bilgisayarınızda ne var ne yok kopyalar ve bunları gizli servislere satar. Ayrıca en önemlisi reklam şirketleri çok iyi para verir Microsoft'a. Siz inanmayın onun bedava yalanına. Kısacası parayla satsa sistemi, reklam firmalarından alacağının %25 ini bile kapamaz.

Katlanabilir son Windows: Windows XP`dir, Vista 7 8.1 10 daha da berbatlaşıyor (o Windows övenler ya Windows reklamı yapmak peşindeler yada bilgisayarla ilişkileri Twitter Facebook`dan ibaret) Apple`ın en azılısından kullanıcı düşmanı olduğunu bilen bilir. Malesef Lİnux Mint Ubuntu ve diğer Linux sürümleri stabil değil ve stabiliteleri Windows 8-10 kadar berbat. Kurtuluş Amiga OS işletim sisteminde arkadaşlar, kullanıcı dostu ve stabil ayrıca Amiga OS ekibinde eski Amiga ekibinden kişilerde var

4 yıldır LINUX diyoruz...

@22 Mayıs 2016 20:03 15 senedir Linux diyoruz!

bu kadar inat inadıyla meşhur keçi de bile yok herhalde. keçileri de solluyor şu milletin hali nice olacak. win7 de 29 tl ye aldığım win8 pro yu 8.1 e oradan da ücretsiz win 10 yükselttim. sonra temiz kurulum yolunu da buldum mis gibi orjinal windows kullanıyorum. ne diye birilerinin cracklediği ne olduğu belirsiz sistemleri kullanarak güvenlikteymiş gibi hayallere hülyalara dalıyorsunuz ve ne diye bir türlü uyanmak istemiyorsunuz. ama pardon sollamada birinciyiz.namımızı kaptırmayız.öyle ya

@22 Mayıs 2016 22:49 Sen anlamamazlığa getirince senin eylemin bakış açın doğru olmuyor. Anlamamakta ısrar eden sabit fikirli biri oluyorsun! Milyonlarca kez yazıldı çizildi Microsoft Windows XP sonrasını bozdu diye! Hâlâ "anlamıyorum ya" diyerek saçmalamanın manası nedir? Dikkatli kullanınca bile daha 2 sene bile kullanamadan çöken birşey, 29 TL bile hak etmeyen çöptür! Biri; "mis gibi Windows kullanıyorum" diyebiliyorsa, Bilgisayar kullanımı Twitter`dan ibaret körkütük bilgisayar cahilidir!

kimse tınlamaz indirir istediğimiz sürümü cracklarız nazaman bittiği çokta önemli değil korsalar içun :)

Ya arkadaşlar Windows 50 yada 100 TL. satış olursa anlarım ama bu kadar yüksek olmaz ki. Allah aşkına bu kadar olur mu? Pahalı sattıkları için korsanların önü kesilmiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost