Windows 10'da planlar değişti!

Microsoft'un Windows 10 için yayınlayacağı büyük Redstone güncellemesinde işler terse döndü!

Windows 10'da planlar değişti!

Microsoft'un, Redstone kod adıyla bilinen sıradaki büyük Windows 10 güncellemesinin yılın ilk çeyreğinde kullanıma sunulması bekleniyor. Geçtiğimiz Kasım ayındaki büyük güncellemeyi takip edecek olan bu yeni büyük güncellemenin beklenen bütün özelliklere sahip olmayabileceği belirtildi.

Güncellemede olacağı tahmin edilen bazı özellikler gecikebilir; bu durumun temel nedeni ise Microsoft'un şu andaki odak noktasını Windows 10'un temel yapısı OneCore'a kaydırmış olması. Firmanın yayınlanacak önizlemenin inşa edilme sürecini de Redmond içerisinde yeniden şekillendirdiği öğrenildi.

Bütün bu gelişmeler, yazılım devinin yeni güncellemenin getireceği özelliklerden ziyade işletim sisteminin çekirdeği üzerinde bazı düzeltmeler ve sabitleştirmeler üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Bu yapısal çalışmaların da işletim sistemini daha da ileriye götürecek biçimde ona daha hızlı ve daha dinamik bir yapı kazandıracağı tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bence Cortanayı geliştirsinler önce. Cortanada windowsu geliştirir. Nasıl fikir ama. Yapay zekanın gücü adına...

gozlerimiz hep guncelleme bekleyecek galiba, ne kadar dandik birsey :)

Windows'dan adam olmaz. Şu ucube beceriksizlere nasıl yazılım devi diyorlar anlamıyorum. Bir yazılım devi varsa o da Apple'dır. Windows çöp.

@22 Ocak 2016 09:13 Microsoft olmasaydi apple diye bir firma olmazdi. Bknz 90larin sonu

Mobilinden kurtuldum. Şu mobil imza işini halledeyim, PC'dekinden de kurtulacağım.

@22 Ocak 2016 10:13 pcdekinden biraz zor kurtulursun hadi kendi pcni değiştirdin de dünyadaki pclerin yüzde 90 dan fazlası windows :)

@22 Ocak 2016 16:27 Windows PC alır içine Linux kurar. Herkesi kendin gibi cahil sanma ufaklık :)

@22 Ocak 2016 16:27 2016 yılında PPC Mac kullananlar var kim demiş Windows şart diye.

Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış. Buradaki yorumlara bakınca tam olarak görünen bu. Sen göreceksin windows, sen çöpsün windows falan. Eeee sonra amele ne kadar microsoft hizmeti kullanıyorsan kaçak kullanıyorsun zaten. Yani çalmışsın bari teşekkür et. Kullanmasan ne olur microsoftun bir tane hırsızı azalır. Sanki kaala alınıyormuşsun gibi ahkam kesmek ne

@22 Ocak 2016 16:54 İyi de adamlar Microsoft firmasını eleştirmiş. Sana batan ne onu çözemedim?

bir linux distrosunun gelişip windows veya mac os x kalitesine ulaşmasını o kadar istiyorum ki. windowsa katlanmak zorunda kalmayız.. hem de sömürülmemiş oluruz... bence bütün linux distroları el birliğiyle tek bir distro olarak birleşse iyi bir adım olur. 1000 çeşit varken olmaz. her önüne gelen distro çıkarıyor.

@22 Ocak 2016 17:28 çok doğru tespit...bu kadar distro yerine maksimum 5 olsa da olur

@22 Ocak 2016 17:28 LinuXMint ve ubuntu var Fedora var... bir çok dağıtım var hala yok sanıyorsan windows programlarını çalıştırmadıkları için yok saymış olman senin zaten Linux dağıtımı kullanamıyacağını belli etmiş olursun...

@22 Ocak 2016 18:58 dağıtım sayısından sana ne biz bu durumdan memnunuz... hatta sayıyı az buluyoruz...

@22 Ocak 2016 17:28 Linux zaten gelişmiş bir sistem. Ve altında bir çok uygulama çalışıyor. Özel bazı yazılımlar dışında tüm ihtiyacını karşılayabilir. uzun zaman linux kullandım. Yakında tekrar yükleyeceğim.

Windows 10 a upgrade ettiğimden beri laptop fanım hiç susmadı. 35 derecede bile fan 100% performansla çalışıyor. Ne yaptıysam sorunu çözemedim. Tek umudum köklü bir güncelleme.

@22 Ocak 2016 22:29 çok beklersin hatta touchpad ve klavye düzgün çalışıyorsa şükret...

@22 Ocak 2016 22:29 güncelleme gelişmiş ayarlarından güncellemenin nasıl teslim edileceği kısmındaki, ağa dosya gönderimini kapatmayı dene. Onun dışında ayarlardan Eşitleme yi de komple kapat. Oda bitince One drive nin ayarlarından açılışta başlatmasını kapat

@22 Ocak 2016 22:29 bende hepisi dört dörtlük

Microsoft Excel bu kadar iyi iken kimse geçmez bir yere. Bence gelmiş geçmiş en iyi yazılım. Mac ve Linux da uyarlamaları var ama bir yerde tıkaniyorsun. Ayrıca el insaf , kaç milyar kopyası bu kadar donanım üreticisi ile uyumlu sistem yapmışlar. Mac Os El capitan , Windows 7,Windows 10 hepsi var bende ama saygı duyuyorum ikisine de. Mac eskimiyor, 5 yasinda makina yari fiyatina havada gidiyor. Ergonomide mac 10 numara.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost