Windows 10'da sıkan, güldüren hatalar!

Çoğumuzun Windows 10'a geçişi sorunsuz olsa da, bazı kullanıcılar hem sorun yaşadılar, hem güldüler!

Windows 10'da sıkan, güldüren hatalar!
"Bir şey oldu" mesajı size de göründü mü?

Windows 10'un çıkışının genel olarak sorunsuz geçtiği söylenebilir. Ancak milyonlarca kişiye dağıtılan işletim sisteminde doğal olarak bazı kullanıcılar, yaşadıkları farklı sorunlardan şikayetçiler.

Kullanıcıların en çok canını sıkan sorunlar arasında Windows 10'un yüklenmesi, ancak etkinleşmemesi ve ekrana gelen, ancak anlaşılmayan (yukarıdaki gibi) hata mesajları var.

Kilitlenmeler, aşırı ısınma, oyun hataları

Diğer raporlara göre Başlat menüsü ve ülkemizde kullanıma sunulmayan kişisel asistan Cortana'da yaşanan kilitlenmeler var. Bunun yanından Modern uygulamaların sistem kaynaklarına erişmesini sağlayan "Runtime Broker"ın işlemciyi aşırı kullanabildiği söyleniyor. Şikayete göre işlemci kullanımı yüzde 30'a kadar yükselebiliyor ve cihazın ısınmasına yola açabiliyor. Çözüm ise iddiaya göre "Time Broker" adlı Windows hizmetini kayıt defteri üzerinden devre dışı bırakmaktan geçiyor.

Son olarak, Microsoft'un Windows 10 için yayınladığı ilk büyük güncellemesinde de sorunlar yaşandığı bildiriliyor. Bazı kullanıcılar güncellemeyi kuramadıklarından yakınırken, kurulumu gerçekleştiren bazı kullanıcılar da, yeniden başlatma sorunu yaşadıklarını söylüyor. 

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu humar'ın oğlu timar mı ? :D (bknz:g.o.r.a)

Kendim OS kodlayacam.W10'a kafa tutacam.Microsoftu satın alacam.Zengin olup dünyayı ele geçirecem.Mutlu son xD

@12 Ağustos 2015 11:45 sonra uyanacaksın :)

Ya biri bana bu defenderı tamamen nasıl kapatacağımı anlatabilir mi?

@12 Ağustos 2015 12:46 HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender DisableAntiSpyware DWORD 0 = On 1 = Off

Ben win 10 yükselttim ve hiç bi dosyam programım driverlarım silinmedi oyun ve programada sorunsuz girdim gayet hızlı güzel bir sistem olmuş insanlar bilmeden kullanmadan yorum yapıyor..

@12 Ağustos 2015 13:12 tamam o zaman sende olmadıysa kimsede olmaz herkesin bilgisayarı ve sistemi seninkiyle aynı ya zaten tamamdır hemen güncelliyoruz

@12 Ağustos 2015 13:12 hocam online oyunlarda kilitlenme oluyormu sizde arada?

şu sorunları olmasa aslında süper de, onlarda giderilir güncellemelerle umarım... yoksa memnunum can sıkıcı ciddi bi durum yok.

Service Pack 1 çıkana kadar, tüm Windows 10 kullanıcıları (ben dahil) "tester" olarak kullanılacağız... Bu durum sadece Windows 10'a has bir şey değil, tüm Microsoft ürünleri için geçerli.

@Emre G yine mi sen?...

"Windows 10 stabilleşti!!!" haberleri gelene kadar win8.1 forever... ??

Bilgisayarimin islemcisini resmen aglatiyor :( Amd e2 1.7ghz cift cekirdek islemci - 8gb ddr3 ram - 128gb ssd var.. n10stat mi ne oyle program var dediler indirdim islemciyi 2.3ghz ye sabitledim anca kullanilabilir oldu :/

biz ne desek boş..illa kuracaksınız sonra pişman oalcaksınız.. bekleyin dedikçe :S yok abi siz kurun bolca kurun :S

@13 Ağustos 2015 00:17 pardon kimsin de önerini dinliycez??!

Bazı hata mesajları insanı deli ediyor; Sizin icin son düzenlemeleri yapıyoruz. ( 30 dk gectikten sonra ) Uzun sürdügünün farkındayız ama cok az kaldı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir