Windows 10'da silinenler "çaktırmadan" geri geldi!

Windows 10 Anniversary Update, siz silmiş bile olsanız, ön yüklü programları geri getiriyor...

  • Cenk Atlı
Windows 10'da silinenler "çaktırmadan" geri geldi!

Windows 10, Microsoft'un daha önceki işletim sistemi sürümleri ile karşılaştırıldığında elbette çoğu alanda önemli geliştirmeler içeriyor. Fakat yine de bu sürümün bütün kullanıcıları tatmin ettiğini söylemek zor.

Windows 10'la ilgili en çok rahatsızlık uyandıran şeylerden biri de, bu sürümle gelen uygulamalar; ya da daha açık bir ifadeyle, daha önce silmiş bile olsanız, bazı uygulamaların Anniversary Update güncellemesinin ardından yeniden yüklenmesi oldu.

Bu durum Windows 10'un ilk büyük güncellemesi Anniversary Update'den sonra dikkat çekti. Ghacks'te yer alan habere göre Microsoft bu fırsatı, kullanıcıların daha önceden kaldırdıkları ön yüklü uygulamalardan bazılarını yeniden yüklemek için kullandı.

Bu durumun Microsoft'tan alınan bilinçli bir karar olup olmadığına dair net bir şey söylemek zor. Fakat ortaya çıkan sonucun Windows 10 Anniversary Update'e dair olumsuzluklardan biri olduğu kesin. 

Hatırlanacağı gibi güncelleme, bazı Windows 10 kullanıcılarının sistemlerinde kilitlenmelere yol açmış; pek çok kullanıcı ise, web kameralarını kullanamaz hale gelmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Silinenler çaktırmadan geri gelmiş falan değil, bu uygulamalar önyüklü uygulamalar oldukları için onların da güncellenmiş sürümleri anniversary update'te mevcut. Yani anniversary'i yükleyen o uygulamaların da geri geleceğini bilmek durumundadır...

@cleverman Şimdiye kadarki güncelleme şeklinde olmayan bir sorunun bunca zaman sonra karşılarına çıkmasının insanları rahatsız etmesi doğaldır bence. "Oldu olacak her güncellemede sistemi baştan kuralım !" tepkisine kadar gider bu iş.

Dertleri faydasından fazla olan bir programı kim kullanmak ister ki ?

@22 Ağustos 2016 23:12 program derken?

@23 Ağustos 2016 10:11 İşletim sistemi de sonuçta bir programdır.

4. millenium faciası zorla edge denen çöpü kurup duruyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play