Windows 10'da sinir bozan "hata"

Windows 10'un yeni Başlat menüsü, sizi de deli etmeye devam ediyor mu?

Windows 10'da sinir bozan "hata"

Windows 10, Windows 8 kullanıcılarından gelen sese kulak vererek Başlat menüsünü geri getirdi. Ancak yeni bir sorun, bazı kullanıcıların heyecanını yok etmiş durumda. Şikayetler, bazı kullanıcıların Başlat menüsünde yanlış programların göründüğünü söylüyor.

Başlat menüsünün küçük bir kısmı, en sık kullanılan uygulamaları göstermekte kullanılıyor. Sorunun ise bu bölgede çıktığı anlaşılıyor. Öfkeli kullanıcıların Softpedia'ya yaptığı şiikayetlere göre listede sık kullanılan uygulamalar dışında kısayollar görünebiliyor. Örneğin Windows Mağazası'nı açmaktan fazlasını yapmayan "Skype'ı İndir" öğesi, yalnızca bir defa değil, daha sık biçimde menüde görünebiliyor.

Hiç çalıştırmadığımız uygulamaların listede göründüğüne biz de şahit olduk. Bunlar arasında Sway ve Microsoft'un harita uygulaması var. Daha ilginç olan ise bu uygulamalara tıklayıp açtığınızda kısayolun kaybolmaması.

Başlat menüsünün amacı, kullanıcıların deneyimini kolaylaştırmak olsa da bu tür girdilerin kullanıcının isteği olmaksızın gösterilmesi, açıkçası biraz sinir bozucu. Neyse ki bu tür kısayolları kaldırmanın bir yolu var. Sözkonusu kısayol üzerine sağ tıklayıp "Bu listede gösterme" seçeneğine tıklamanız yeterli.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

İlk kurduğum 35 saniyede düzenledim ve o zaman bu zamandır hiçbir şekilde rahatsız etmedi. Nesi rahatsız edecek. Her şeyin bir kısayolu bir de arama butonu var. Açmıyorum bile.

İlk yorum yapan siz olun

Menü bu haliyle gene kullanışsız. O kutucukları kullanmayacağım bana göre kullanışsız. Windows 10 kullanıyorum ama 7 deki keyif yok. Ayrıca ayarlar, hesap mak vs tasarımı çok kötü

@17 Şubat 2016 11:32 Nihayet uyanmaya başlayan birileri.

millet bahane buluyo resmen şu ana kadar ki en iyi başlat menüsü bence

Hayır hiç de deli etmiyor. İşiniz ve yazacak bi şey bulamıyorsunuz Windows 10'a sallıyorsunuz.

@17 Şubat 2016 14:34 Adam haklı valla.

yoo beni şimdiye kadar hiç deli etmedi. gayet tıkır tıkır çalışıyor. kendi beceriksizliğinizi başkalarına atmayın...

Ohooooooo oda sorun mu asıl sorun BAŞLAT menüsünün açılmaması hatta arama tuşu ve bildirim menülerinin de açılmama sorununu var ve aynı sorunu 2 defa yaşadım pc yi iki defa sıfırlama yapmama rağmen en sonunda da win7 ye dönüş yapmak zorunda kaldım :( Yoksa win10 gayet güzel ama işte şu sinir bozucu sorunlar bir an önce düzeltilse keşke

windows 10 ve windows 7 en ıyılerı gercekten

Windows olmasaydı birçoğumuz bilgisayarın ne olduğunu bile bilmeyecektik. Yada rakip markalara 15.000 ? ödeyecektik.yapmayın arkadaşlar. Hem beğenmiyorsunuz hemde cayır cayır kullanıyorsunuz. İkinci el araba fiyatına cep telefonu alıncamı mutlu olacaksınız. Windows candır.

@18 Şubat 2016 01:50 Babanın malı mı Windows? Ulan elin kapitalist şirketini vatanınızdan çok seviyorsunuz be. Yazıklar olsun....

@18 Şubat 2016 16:27 Bana herseyi de ama kapitalist deme abi!

@18 Şubat 2016 01:50 Windows olmasaydı başka bir şey olacaktı bu kadar basit kardeş.

ben sorunlarına alıştığımız windows'un milennium edition dan bu yana en çok hata veren sürüm olduğunu düşünüyor ve tecrübe ediyorum bu windows 10' nun. Değil beta, ancak alpha larda bu kadar hata olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir