Windows 10'dan güncellemelere ince ayar!

Microsoft, Windows 10'un "Home" sürümünde kullanıcıları "zorlamaktan" vazgeçti!

Windows 10'dan güncellemelere ince ayar

Windows 10 çıktığından bu yana çoğunlukla iyi yorumlar alsa da, güncellemelerle ilgili davranış tarzı bazı çevrelerin tepkisini çekmişti. İşletim sistemini her zaman güvenli ve güncel tutmak isteyen firma, Windows 10 Home kullanıcılarına yalnızca işletim sistemi güncellemelerini değil, Windows Store güncellemelerini de şart koşmuştu.

Ancak son yayınlanan KB3081448 güncellemesiyle birlikte Microsoft, bu ısrarından vazgeçmiş görünüyor. Şimdiye kadar Windows 10 Home kullanıcılarına "gri" olarak görünen, yanı kapatılamayan otomatik güncelleme ayarı, KB3081448'den sonra kapatılabilir hale gelmiş bulunuyor.

WinSuperSite

Zorunlu güncelleme ve sürücü güncellemeler, hatalı olmaları halinde bilgisayarınızı kullanılmaz hale getirebilse de, uygulamalar için benzer bir dezavantaj bulunmuyor. Ancak seçimin kullanıcılara bırakılmış olması, özellikle kotalı veri bağlantılarına sahip kullanıcılar için iyi bir gelişme.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bende de home sürümü var ve en başından beri kapatılabiliyordu o seçenek. Haber eski sanırım.

Hatalı sürücü güncellemesi yüzüne Windows 10 tekrar kurmak zorunda kalmıştım.İnternette çok araştırmama rağmen problemime bir çözüm bulamamıştım.Aygıt yöneticisini kontrol ettiğimde alakasız bir sürücü yüklendiğini gördüm ve bu sürücüyü kaldırarak problemimi çözmüştüm.

Win 8.1 akar gider, şu anda daha stabil durumda.

yoo ben bu güncelleştirmeyi indirmedim ben de otomatik güncellemeyi kapatabiliyorum

Yani sadece mağaza için geçerli. Önemli olan windows 10 otomatik güncellemeleri kapatmak ve şuan için mümkün değil gibi duruyor. Ayrıca windows 10 pro da bile otomatik güncellemeyi devre dışı bırakma özelliği yok.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir