Windows 10'la gelen yeni aile özellikleri!

Windows 10'un çıkış tarihi yaklaştıkça, Microsoft'un yenilikleri de ardı ardına ortaya çıkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan yeni aile özellikleri!

Microsoft, çocuklarının PC'de yaptıklarını inceleyen ebeveynler için sunduğu hizmette bazı değişiklikler yaptı. Windows 10 için bazı yeni işlevlere kavuşan hizmetin yenilenen web sitesi, artık yeni ve daha basit bir ayarlar sayfasına sahip.

Artık account.microsoft.com adresi içerisinden sunulan Aile özellikleri, aşağıdaki yeniliklerle geliyor:

- Web filtreleme, artık daha az seçeneğe sahip ve Microsoft, yetişkin içeriği web tarayıcılarında artık otomatik olarak engelliyor. Dilerseniz çocuğunuzun sadece seçtiğiniz siteleri açmasını da sağlayabiliyorsunuz.

- Oyunlar ve uygulamalarla ilgili kısıtlamalar da basitleştirilmiş bulunuyor. Bunlar için yaş ayarı yapabiliyor, sadece belirli bir yaşa yönelik uygulamaların indirilmesine izin verebiliyorsunuz.

- Ekran sayaçlarıyla ilgili karmaşık grafikler ve ayarlar kaldırılırken, çocuklarınızın PC'yi kullanabileceği zamanları belirleyebilmeniz artık daha kolay.

Windows 10'la birlikte Microsoft Aile'yi kullanabilmek için hem yetişkinler, hem de çocuklar için bir Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak. Microsoft hesabına sahip bir çocuk, Microsoft Aile hesabına eklenmiş ise, her oturum açtığında Microsoft Aile hesabındaki yetişkinler, buna dair bir uyarı alıyor.

Bu değişikliklerin hepsinin şu an kullanılabilir durumda olmadığını belirtelim. Microsoft, yeniliklerin kademeli olarak sunulduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Çıksın artık şu Windows 10, bekleye bekleye bir hal olduk. Microsoft da en sonunda akıl etti, çocuklar için zararlı içerikleri engellemeyi.

Windows 8'de de saydığınız özelliklerin tümü var Aile Koruması'nda. Yeni olan nedir?

Bunlar kimseyi engellemez, bir çocuk niyeti varsa eğer girer kardeşim. Portable tarayıcı ile bu Microsoft aile filtresi atlatılıyor. Çocuklara yasak koyulacağına internet eğitimi verilse hem anne babadan hem okullardan çok daha iyi olur. Yasaklamak çözüm değil.

Sen de yorum yaz