Windows 10'lar Windows Update'ten sızdı!

Windows 10'un güncelleme sisteminde kullanıcıların keşfettiği bir açık, bakın neye neden oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'lar Windows Update'ten sızdı

Microsoft'un Windows 10'un önizleme yapılarını indirmeye sunarken düşünmediği bir detay, Windows Update mekanizmasının kullanıcılar tarafından delinebileceğiydi. Görünüşe bakılırsa bazı kullanıcılar, işletim sisteminin güncelleme mekanizmasına müdahalede bulunarak, henüz yayınlanmayan yapıları elde edebildiler.

Beta Archive forumlarından bir kullanıcı, fbl_awesome branşında bulunan, windowsupdate.com'dan indirilebilen bir yapıya ait bağlantıları paylaştı. Keşfedilen yapılar arasında 9925, 9924, 9922 ve 9918 gibi yapılar var ve bazı kullanıcılar, daha önceki yapıları da indirebildiklerini söylüyorlar. Ancak 9926'dan daha yeni yapıların indirilmesinin mümkün olmadığı söyleniyor.

(10xxx serisindeki) diğer branşlara ulaşmanın mümkün olmadığını ve tüm yapıların Electronic Software Download (ESD) ile şifrelendiğini vurgulamakta fayda var. Kullanıcılar, sızan yapılarda "resmi" olarak yayınlanan yapılardakine kıyasla herhangi bir yeni işlev görmediklerini bildiriyorlar. Yani Spartan'ın sözkonusu yapılar içerisinde yer almadığı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

canım applem bakın onda hiç böyle şeyler oluyormu

@29 Oca 2015 17:58 o kadar paraya bi de olsaydı zaten değişik organlarımızla gülerdik

işte bu gibi absürt saçmalıklarla karşılaşmamak için Mac OS'e geçin ve uzun bir süre rahat edin....

@29 Oca 2015 18:07 keşke haberi okusaydın.

Arkadaşlar bu deneme Sürümü tam Sürüm değil o Yüzden kıyaslamayın

Windows şimdiden çuvallamaya başladı. Mac OS hiç böyle bir sorun yok.

Appleden taş atacağınıza susun

iCloud skandalından sonra bu tür şeyleri açıktan saymıyorum ben.

noolmuşki? sizi niye geriyo bu anlamdım son kullanıcıyı ilgilendiren bişey yokki

Yorumları yazanların kafasında olmalili daha Onizleme nin ne demek olduğunu bilmiyorlar

Ya saçmalamayın technical preview bu. Canın applen Mac OSun İOSun tam sürümünde bile saçma sapan sorunlarla çıkıyor bkz: İOS 8

Sadece İnternete girebilmek için Apple kullanın rahat edin, başka işlemler denemeyin ruh sağlığınız bozulabilir....

Sıkıntı büyük bakalım window 7 ve 8 kadar istikrarlı olacakmı ?

Sayın ziyaretçi, bu olayın neresi saçmalık ve kullanıcıyı zora sokacak bir şey? İstersen daha önce çıkıp da yayınlanmayan yapılara ulaşabiliyorsun. Ki bu da heyecanlı bir şey.

Apple fanları bastı polis çağırın :-)

@29 Oca 2015 23:27hahahaha:))) gece gece güldürdün kardeş

ya şu mac midir her neyse bunun kullanıcılarından ricamız abi herşeyin altına zıplamasanız lütfen, bende bir apple cihaz ve apple işletim sistemi kullanıyorum göreyim bileyim diye ama işimde olmazsa olmaz Windows istesemde başkası olmuyo, ama inanın şu her yerde alakasız zamanlarda anında konuya böyle girmeniz cidden güldürüyo insanı, ne apple a ne mac e ne iphonena ne ipade vs vs düşman değilim ama Windows biraz daha özgürlüktür android de olduğu gibi, siz kullanın alın elinizde gezdirip olur olmaz yerlerde her masa üstünde sergileyin, o elmada mutlaka görünür olsun yoksa olmaz ama şu yazıda başlık hatalı burda bir açık sözkonusu görünmüyor aksine okuduğum anda ilk akla gelen bu olsa olsa bilinçli olarak yapılmış bir iş gibi görünüyoda hadi açık olsun sorun değil yahu ben açıklarıyla mutluyum bırakın janjanlı logoları janjanlı kasaları aksesuarları olmasın biz mutluyuz windowsumuzla :) nedir bu mac fanatikliği, bazen aklıma geliyor eğer apple para ödese adam tutsa bu derece fanatik, olur olmaz her konu altına bu yorumları yazdıramazdı, ama hiç para ödemeden hatta fahiş fiyatlara ürün satıp paralarınızı alıp birde bu yorumları yaptırıyor ya size işte sırf bu nedenle helal olsun diyorum şu firmaya dünyada tektir bu dahada olabileceğine inanmıyorum, dünya parasını ceple insanların ve birde tut kendini övdür her yerde helal olsun :)) kimseyi kırmak amacında değilim kusura bakmayın ama hep bunu merak eder dururum :)

Tecnical purewiev

350 tl ye alabildiğim tek mac g4. 350 tl ye alabildiğim tek pc core duo 2 windows 8.1 aradakı farkı bilirmisiniz. ppc kullanan g4 hd film bile oynatamıyor en son 2011 de yayınlanan internet tarayıcısını kullanıyor. pc ise yazılımda son sistem hd film ve minecraft oynatıyor. bunu idrak edebilen mac kullanıcısı varsa sussun.

Apple caiz olsaydı ademle havva cennetten kovulmazdı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play