Windows 10'u Mac'te denemek artık mümkün

Windows 10'u bir Mac üzerinde, üstelik bedavaya denemek, artık mümkün! Nasıl mı?

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'u Mac'te denemek artık mümkün

Mac kullanıcıları artık Windows 10'u deneyebiliyorlar. Parallels Desktop 10 sayesinde Windows 10 Teknik Önizleme veya Chrome OS, Ubuntu .iso dosyalarını seçmeniz mümkün oluyor.

Program sayesinde Windows 10 Teknik Önizleme'deki başlat menüsü, fotoğraflar, haritalar, Windows Mağazası'nın yeni betası, Cortana ve fazlası, bir sanal  makine üzerinde denenebiliyor.

İki hafta ücretsiz olarak kullanılabilen Parallels Desktop'un fiyatı ise 77.99 dolar. Parallels Desktop 8 veya 9'u satın almış olanlar, 49.99 dolar karşılığında yeni sürüme yükseltebiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

mac te xp nasıl çalışır acaba :)

eee ne gerek var

Windows 10 Build 100009 sürümündeki ikonlar kalıcıysa eğer windows 10 resmen paintte çizilmiş ikonlarla gelecek..umarım bu saçma ikonlardan vazgeçip çocukça görünümden vazgeçerler

Keyif mi işkence mi orasını bilemedim

Maci çöpe çevirmek isteyenler için.ideal

@16 Şub 2015 16:25 tam tersi çöp olan mac e hayat vermek için Windows kulanın.

kurdum 10 numara

Soru 1: Mac işletim sistemi olan niye Windows kursun? Soru 2: Windows 10'da güvenlik önlemi olarak Defender mı kullanacak? edit: Ms'ciyim.

Win10 u görünce macboy ların ağzı sulanmış

Windows u Mac e kurmak mı? şaka mısınız gerçekten?...

harika :) :) :)

mac te xp çalışmaz çalışırsa 64 bit versiyonu olabilir paralleste xp çalışmaz ofislerde ms os işletim sistemi onunla uyumlu olan sql kullanan yazılımlar ne yazıkki mac os ta çalışmaz bir cihaz iki ayrı işletim sistemini parallels veya vmare desteklemektedir.

16 Şub 2015 20:08 cevap 1. winows ta çalışan ofis yazılımlarından örneğin sql mac os ta çalışmaz macinde aynı anda iki işletim sistemi çalıştırmak istiyorsan önce parallesl ve vmare sanal işletim sistemi yüklemek gerekli 2. kaspesky veya webroot secure de kullanabilir sin beleş diye defender kullanmak zorunda değilsin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play