Windows 10'u test edenler çığ gibi büyüyor

Windows 10'un ne kadar ilgi çekeceği, daha şimdiden gelen bu rakamlarla belli oldu gibi...

Windows Insider programında 4 milyon kişi!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'u test edenlerin sayısı hızla artıyor. Kullanıcıların Windows 10'un test sürümünü edinebilmesi için Insider Programı'na üye olmaları gerekiyor.

Bu programa dahil olanların; yani Windows 10 sistemini indirip test edenlerin sayısı ise 3.7 milyon kişiyi buldu. Insider programındaki hızlı yükseliş ise ayrıca dikkat çekiyor. Ocak ayında programda 2.2 milyon kişi kayıtlıyken bugüne dek 1.5 milyon kişi daha programa üye olarak Windows 10'u denemeye başladı.

Şirket, Insider Program sayesinde, Windows 10'u geliştirirken kullanıcılardan on binlerce yararlı geri dönüş aldığını açıkladı; aynı zamanda kullanıcıları hakkında çok yararlı veriler de toplamış oldu. Microsoft'un yönetiminin Insider Program'dan çok memnun olduğu da şirketten gelen haberlerin arasında yer alıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yalnız telefon çok takılıyor günde birkaç kere açıp kapatmak zorunda kalıyorum sd hatası veriyor depolama alanı ama anlamış değilim ama bunlara rağmen denemeye değer benim için çok güzel windows 11 gelse onuda hemen denerdim yenilikler olması şartıyla...

@bademgoz telefonun ne

@bademgoz alfa surum bu normal boyle yazınca diğer platformdaki aptallar final surum bu halde sanıyor

@bademgoz Windows 10'un şuan yalnızca test amaçlı cihazlarda kullanılması konusunda Microsoft'un üstüne basa basa yaptığı uyarılara kulak asmazsanız yaşadıklarınız normal.

Her Windows çıktığında aynı hikayeler. Çıktıktan sonra kullananlarının formlarda gerçek yorumlarını görürüz. 6 ay geçmeden hayatta kullanmam şimdilik Windows 7 ye devam.

@04 Mayıs 2015 10:47 Yani kafa tası örümcek ağı bağlanmış bir fosilsin :)

Windows 10 bence herkes tarafından beğenilecek. Çünkü çok karışanı oldu. (people) :)

@04 Mayıs 2015 13:25 Aeroyu geri getirmedikleri yada eşdeğer şekilde EK PAKETLERE GEREK OLMADAN kişiselleştirme seçeneği sunulmazsa ben ve benim gibi düşünenler tarafından kuş da tutsa beğenilmeyecektir. Ayrıca sadece keyfimden değil sağlığım için istiyorum. Temel radyo ve televizyonculuk dersinde bile öğretilenleri bilmeyenler eleştirmesinler artık. Biraz da işi bilenlerin tasarlamalarını istiyoruz.

Telefonunuzu iyi tanımadan ve teknik olarak bazı bilgileri bilmeden bu yazılımı asla yüklemeyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost