Windows 10'un Başlat menüsünü genişletin!

Windows 10'un yeni güncellemesi, dar Başlat menüsüne sığamayanlar için yeni bir seçenek sunuyor!

  • Levent Öztürk
Windows 10'un Başlat menüsünü genişletin!

Eğer Windows 10 kullanıyorsanız ve Başlat menüsüne daha fazla kutucuk eklemek istiyorsanız, sizi sürüm 1511'e yükselten Windows 10 Kasım güncellemesi bunu mümkün kılıyor. Özelliği aktif etmek için ise yapmanız gereken şey çok basit.

Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlangıç yolunu izleyerek  "Daha fazla kutucuk göster" seçeneğini bulmanız yeterli. Bir kez bu seçeneği bulduktan sonra da bu seçeneği aktif ederek yanında bulunan kayan imleci soldan sağa çekmeniz gerekiyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra da Başlat menüsüne geri dönerseniz, artık menüdeki her sütunun standart üç kare yerine, dört adet orta boyutlu kareye sahip olduğunu göreceksiniz. Üstelik bu basit ve oldukça kullanışlı işlem için, bilgisayarınızı baştan başlatmanız veya başka bir işlem yapmanız da gerekmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iyide zaten bu özellik bu yapı önizlemesi gelmeden de önce vardı ki ? Yeni birşey mi bu ?

@27 Kasım 2015 01:44 yapı önizlemesinde 500 adetle sınırlıydı koyabileceğiniz uygulama sayısı şimdi x5-x6 katı oldu 3600 adet uygulama konulabiliyor artık diyebiliyorum ;)

@27 Kasım 2015 01:44 1511 evet yeni.

ya ben daha 10 golgesini gormedim;) ne ba$lati

@27 Kasım 2015 07:30 önce yazmayı öğren

Bu yeni bir şey değil ama, Başlangıç'ta benim sizin resminizdeki gibi öyle bir seçenek yok. Olmamasına rağmen genişletilebiliyor.

Windows 10 'un ne kadar farkı var xp yada 7 den. Android işletim sistemini baz almalı..

Bende "daha fazla kutucuk göster" aktif değil.Ayrıca önizleme yazısının üstünde "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir "diyor.Yardımcı olabilirmisiniz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play