Windows 10'un büyük güncellemesi, Kasım'da

Windows 10'un yeni işlevler getirecek olan "büyük" güncellemesi, bu tarihte yayınlanacak!

Windows 10'un büyük güncellemesi, Kasım'da

Windows 10'a eklenecek olan yeni özellikleri iple çekiyorsanız, artık hangi tarihi bekleyeceğinizi biliyorsunuz. WinBeta'nın haberine göre Windows 10, Kasım ayında büyük bir güncelleme alacak.

Güncellemenin getireceği yeniliklerin başında Edge web tarayıcısına eklenecek olan eklenti desteği, yeni evrensel Mesajlaşma uygulaması ve fazlası var. Microsoft'un şirket içerisinde "Kasım için Windows 10 güncellemesi" veya "Windows 10 Kasım güncellemesi" olarak adlandırdığı güncelleme, Ağustos ayından bu yana Insider programının üyeleri tarafından deneniyor.

Muhtemel yenilikler

Microsoft'un Edge'e WebM desteğini eklemek üzere çalıştığı söyleniyor. Bu standardın Kasım güncellemesine eklenme olasılığı yüksek görünüyor. Windows 10'un bu hafta ortaya çıkan son yapısı, işlev menülerinde bazı geliştirmeler yapmış, Windows Feedback evrensel uygulamasını güncellemişti. Ancak bu yapı, 64-bit Chrome'un kilitlenmesine neden olan bir hata dahil, bazı sorunlara sahipti. Bu sorunların Kasım'a kadar düzeltilmesi bekleniyor.

Microsoft'un en yeni işletim sistemi Windows 10, şu an 75 milyon cihaza girmeyi başarmış durumda. Masaüstü web trafiğinin yüzde 5'i Windows 10'a aitken Windows 7, masaüstü web trafiğinin yüzde 57,67'sini oluşturuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Edge eklenti desteği geldiğinde de performansını kaybetmezse bu tarayıcı kavgası son bulacak sanırım. Edge varken ekstra bir tarayıcıya gerek kalmayacak.

@05 Eylül 2015 00:13 Yalanın batsın...

@05 Eylül 2015 00:13 Firefox 'u devirmeye kimsenin gücü yetmez hacı...

@05 Eylül 2015 00:13 zamanında senin gibiler ie serileri içinde her yeni versiyon çıktığında böyle diyordu. sonra fıss.

@05 Eylül 2015 00:13 Kesinlikle. Edge gerçekten çok hızlı çok beğendim. Tek gereken eklenti desteği. O da geldiğinde bozulmazsa "olmuş" diyeceğim

gerçek final rtm geliyor hadi hayırlısı sorunların hepsi giderilmiş olsa bari soğuttu bizi 10dan yok beceremeyeceklerse versinler dx12 yi win 7 ye tamamdır gerçi dx12 win7 x64 te çalışıyormuş wzor sayfada hacklenmiş yükleyici var çalışıyor mu acep

eski sistemleri olan ne yapsınlar bu güncellemelere donanımmı yeter en az dd3 pc istiyor pes dogrusu artık boş konuşmayalım arkadaşlar 10 yaramaz en fazla 8.1 de kalın.

@05 Eylül 2015 04:05 ddr3 zorunluluğu yok sallamayalım lütfen bu kadar. ddr2 ramli çalışacak amd ve intel sistemi ben belirteyim. intel core 2 duo e8500 ve üstü en az 3gb ram intel Core quad serisi herhangi bir işlemci ve yine 3 gb ddr2 ram yada üstü ayrıca anakart çipsetlerinin intelde en az g3 serisi yada g4 serisi olması gerekiyor diğer çipsetlerde sorun yaşatıyor bu na burun kıvırmayın boşa size tabuttaki ölüyü kullan denemez. amd sistem en az athlon x2 5500 ve üstü ddr2 li gayet sorunsuz

@05 Eylül 2015 18:58 hadi bee emektar p4 e kurdum çatır çatır çalışıyor ama bi win 7 yerini tutmaz.

@05 Eylül 2015 22:14 o kadar da olsun yuh artık 10 yıl öncesinin makinasında çalışmasını istemek saçmalık zaten adobe flash player tek başına yetiyor öldürmeye sistemi. şu html 5 standardına bir geçilse tam olarak işte o zaman Linux mimarisi gibi uçacak işletim sistemi boş yere kasmaktan başka işe yaramıyor flash silver light tabanlı tasarlanan siteler bile flash' bin basar 5 mb ram tüketip % 2 cpu gücüne ihtiyaç duyuyor içeriğe erişildiğinde sitede.

Evrensel mesajlaşma uygulaması nedir ya... Meğer microsoft, giğer galaksilerde hayat bulmuş da haberimiz yok... Yetmemiş, onlarla anlaşamama sorunumuzu bu günceleme ile gidermiş ve ortak bir Evrensel Mesajlaşma Uygulaması geliştirmiş... Yok olmanı sabırsızlıkla bekliyoruz microfost...

@05 Eylül 2015 04:45 Feedback ne bilmiyosun dimi :D O yüzden böyle galaksi vs diyip cahil cahil konuşuyosun :D

Mozilla Firefox'taki gibi eklentiler Edge'ye de gelirse bi deneriz.

Windows 10 çok kasıyor.

Çırpınırdı Microsoft! Microsft'la işi olanlara kolay gelsin.

Microsoft laf atan kardeşim sana Windows zorlamı kullandırıyoruz git al bi imac ve çok konuşma olmadı Linux kullan sanane Microsoft dan ?

intel pentum4 1gb ram 256mb ekran kartı windows10 kaldırırmı ddr 1 sistem

@05 Eylül 2015 19:50 kaldırmaz dostum

@05 Eylül 2015 19:50 Ben 2gb ramli bilgisayara kurdum sürücüleri kurdum şu anda bilgisayar uçuyor.

Ben pek bi "dev"lik göremedim güncellemede...

demek ki kasım ayında windows 10 sürümüne geçebiliriz. haberinize göre 75 milyon kişi son testleri yaptı ve microsoft en kararlı sürümü hazırlıyorlar..

korsan oyun ve yazılımlarda heralde o zaman silinecek

Ben Win10 a neden geçmiyorum ? Çünkü illegal win7 kullanıyorum ve şikayetim yok..AMA win10 u bizim gibi beleşçilerede beleş verirlerse bir deneriz :D belki o 75 milyon birden 100 milyon olur.. Vermezlerse bizde win7 de devam oda olmazsa linux andriod vs..Microsoft aklını kullansın hele böyle masa üstlerinin azalmaya başladığı bir dönemde fazla para gözlük yapmamakta yarar vardır..

Windows'un bugüne kadar çıkardığı en iyi en hızlı işletim sistemi bence xp diğerlerine bir türlü alışamadım. Diğerlerini kuruyorum tam rayına oturdu derken pat yeni bir işletim sistemi. Şu an windows 10 kullanıyorum ve bir çok hata var eğer bu güncellemede bu hatalar kapatılmazsa sanırım win8 yada win 7 e dönecem tekrardan.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir