Windows 10'un gerçek kurulum ekranı!

Microsoft, Windows 10'da işletim sisteminin arayüzünün eski kalan her bir noktasını yeniliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un gerçek kurulum ekranı!
Windows 10'un yeni kurulum ekranı (Görsel: Chris123NT)

Microsoft'un uzun süredir değiştirmediği kurulum ekranını Windows 10'da değiştirebileceğini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Ancak haberde sizlerle paylaştığımız görsel, fotoğraf veya ekran görüntüsü değil, bir çizimdi. Şimdi ise Windows 10'un kurulum ekranının gerçeğiyle karşınızdayız.

Yeni kurulum ekranı, ilerleme durumunu ekranın ortasında, ilerleme çubuğu görevini üstlenen bir daire ve yüzde bilgisi yoluyla gösteriyor. Ekranın en tepesinde Türkçe çevirisiyle "Windows 10 Teknik Önizleme Yükleniyor" yazarken, onun hemen altında daha küçük bir yazı tipiyle PC'nin birkaç kez baştan başlayabileceği söyleniyor ve arkamıza yaslanıp dinlenmemiz öneriliyor. Ekranın en altında ise farklı kurulum işlerinin ilerleme yüzdeleri gösteriliyor.

Microsoft, Windows 10'un arayüzünde eski kalan alanlarında güncellemeler yapmaya devam ediyor. Sanırız Windows 10 yayına hazır olduğunda, arayüzün her bir kısmı, elden geçirilmiş olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sadeliği çok abarttın MİCROSOFT tamam sade her zaman iyidir güzeldir fakat sadeliği çocuk oyununa döndürmek bir hatadır!

Daha iyisi olamazdı. MS tasarımda 1 numara.

xp sp3 forever

hele bir çıksın biz yükleriz:)

tabi, MS Windows'un onca yıllık tarihinde önemli ve gerekli adımlar bunlar.. ne büyük bir yenilik, kullanıcıya sunulan ne büyük lütuflar bunlar..!!

Pencere çerçevelerinde ya buzlu cam görünümünü geri gerirmeli ya da işi zor. Pencerelerin çerçeveleri ne temalara uyuyor ne de kullanıma. Arkaya attığınız pencere beyaza dönüm dikkati dağıtıyor. Kesinlikle insan açısından ters. Öbür mesele de en azından ekrana sabitleyebileceğimiz uygulamaları getirmesi gerekli. Yoksa Cortana bile kurtarmaz. Ne bilgisayarın o anki yaptıklarını(ısı değerleri yüklenme vs) ne de deprem hava vs göremiyoruz yoksa.

@16 Mar 2015 17:13 O hem ekran kartını hem de gözü yoran aero yu kastediyorsan gelmese daha iyi bence

@16 Mar 2015 22:24 Ekran kartını yorması ayrı ama Tersine gözü koruyor.Özellikle de siyah tema kullanıyorsan ve uzuuun bir süre bilgisayarın ekranına bakmak zorunda kalıyorsan.Beyaza yakın olan yeni temadaki ekran kenarlıkları(win8 de özellikle) gözleri çok daha hızlı yorar bu ise bilimsel bir tespittir !

Yenileniyor yazmak istediniz sanirim.Her yönuyle güzel bir işletim sistemi olacağa benziyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play