Windows 10'un "hero" duvar kağıdı göründü!

Windows 10'un varsayılan duvar kağıdı, Microsoft'un bu videosunda ortaya çıktı!

Oynat Windows 10 Hero duvar kağıdının perde arkası! Windows 10'un "Hero" duvar kağıdı, nasıl oluşturuldu? Cevap bu videoda!

Önümüzdeki ayın sonunda piyasaya sürülecek olan Windows 10, milyonlarca cihaza girecek. Microsoft'un amacı, yeni işletim sistemini 2 - 3 yıl içinde 1 milyar cihaza yüklemek. Bu sırada en çok göz önünde olacak şeylerden biri ise Windows 10'un varsayılan duvar kağıdı olacak.

Bu yüzden Microsoft, duvar kağıdı konusunda son derece önem veriyor. Windows'un YouTube hesabında yayınlanan yeni videoda Windows 10'un "hero" masaüstü resminin nasıl oluşturulduğu anlatılıyor. Firma, aşağıda gördüğünüz resmi oluşturmak için lazerlerden, sisten, LED'lerden ve Windows logosundan faydalanmış. Microsoft, Windows 10'un duvar kağıdının gerçek olduğunu ve Photoshop ile oluşturulmadığını vurguluyor.

Duvar kağıdının önemsiz olduğunu düşünüyorsanız, Windows XP'nin varsayılan arka planını hatırlayın: Mavi ve yeşil renklerin baskın olduğu duvar kağıdını bilmeyen, neredeyse yok.

Microsoft, bu görüntünün Windows 10'un varsayılan duvar kağıdı olduğunu resmi olarak açıklamasa da, onu "hero desktop image" "("kahraman masaüstü resmi") olarak adlandırması ve videosunu paylaşması, Windows 10'da ilk göreceğimiz karelerden biri olduğunun ipucunu veriyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Vay be ne kadar uğraşmışlar. İşletim sisteminin görselliğiyle de bu kadar uğraşsalardı ya. Bütün yatırımı duvar kağıdına yapmışlar nedir...

karmaşık pek sevmedim...

Windows 10 efsane olacak.

Mükemmel olmuş , beğenmedim diyen yalan söyler.

Çok iyi, çok güzel olmuş da, insan düşünmeden edemiyor, kaç paraya mal oldu bir duvar kağıdı diye :)

fiyuvvv! inanılmaz muhteşem muazzam bişi bu ağzımız açık kaldı valla gelsin biri kapatsın......

Duvar kağıdını değiştirmeyi bilmeyen kişi sayısı ne kadarsa bunu da kullanan o kadar olur. Sisli, puslu acayip, 10047 deki dalgıç ve deniz olan daha iyi.

Sadeliğe önem veren bir sistem için fazla efektli

sırf dubstep ve geyik dinlememek için ileriye sardım. keşke aşağıya baksaymışım:D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir