Windows 10'un kablosuz ağ yenilikleri!

Windows 10'un, kablosuz ağ kullanım şeklimizi değiştirecek yeni özelliklerine göz attık!

Windows 10'un kablosuz ağ yenilikleri!

Windows 10, DSL ve Wi-Fi alanlarında bir dizi heyecan verici geliştirmeyle geliyor. Windows 10'daki yeni işlevlerden biri sayesinde sistem çubuğundaki kablosuz ağ simgesine tıklayarak, bağlantıyla ilgili önemli bilgilere hızla ulaşabileceksiniz. Yeni açılır menü sayesinde, bağlantı durumunuzu hızla görmek, bağlantınızı kesmek daha kolay bir hal alıyor.

Windows 10'la birlikte masaüstünden uçak moduna geçmek mümkün hale geliyor. Yeni hızlı ayar ekranı, Wi-Fi, Bluetooth ve VPN bağlantılarını hızla açıp kapamanıza olanak tanıyor.

Geliştirilmiş Wi-Fi ayarları

Windows 10, Wi-Fi ayarları sayfasında da birkaç geliştirme yapıyor. Örneğin sayfanın üzerindeki anahtarı kullanarak Wi-Fi'ı hızla açıp kapayabiliyorsunuz. Buradan hangi ağlara otomatik olarak bağlanıp, hangilerine bağlanmayacağınızı seçebilirsiniz. "Gelişmiş işlevler" altında yeni birkaç seneçek bulmanız da mümkün.

Yeni Wi-Fi Sense işlevi, parolası bilinen herkese açık ağları kullanarak sizi otomatik olarak internete bağlayabiliyor. Böylece 3G bağlantı ücreti ödemekten kurtulabiliyorsunuz.

Veri kullanımı

Windows 10'da geride bıraktığınız ay ne kadar veri kullandığınızı görmeniz artık mümkün. "Kullanım detayları" üzerine tıkladığınızda hangi programın ne kadar veri tükettiğini de görebiliyorsunuz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

windows 10 harika olacak

"Windows 10'da geride bıraktığınız ay ne kadar veri kullandığınızı görmeniz artık mümkün. "Kullanım detayları" üzerine tıkladığınızda hangi programın ne kadar veri tükettiğini de görebiliyorsunuz." İşte bu özellik güzel olmuş.

@11 Temmuz 2015 12:21 zatebn bunlar 8 de vardı

@11 Temmuz 2015 12:21 görev yöneticisi uygulama geçmişinde var bunlar

Bunların çoğu şuan wp 8.1 de var. Fakat w10 ile hem geliştirilecek hem de pc lere gelecek.

Hotspot olusturma ozelligi gelmeli.

Eduroam ağına bağlanam sorunu çözseler artık koskoca üniversitede bağlanamayan tek benim tek Windows Phone zaten bende

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir